Zamykanie naczynek w gabinecie – wskazania, przebieg zabiegu, efekty

Zdrowie

 

Popękane naczynka krwionośne i inne zmiany naczynkowe można usuwać. W tym celu prowadzi się specjalny zabieg. Na czym on polega?

Osobom zamierzającym wybrać się na zamykanie naczynek Kraków (https://www.derma-med.pl/zamykanie-naczynek/) daje dostęp do wielu gabinetów świadczących takie usługi.

Popękane naczynka – jak powstają?

Naczynka krwionośne, które są popękane czy rozszerzone, mają wygląd cienkich nitek, które widoczne są od razu pod skórą.

Do ich powstania dochodzi najczęściej na skutek zaburzeń pracy naczyń krwionośnych, ale też pod wpływem ciepła, zimna, zmian temperatur. Również pojawianiu się naczynek sprzyjają praca w pozycji siedzącej albo stojącej, picie alkoholu, okres ciąży.

Niestety, gdy popękane naczynka już się pojawią, nie można zniwelować ich kosmetykami. Na szczęście istnieją zabiegi, które pozwalają na zamykanie naczynek.

Jak zamyka się naczynka krwionośne?

Zabiegi polegające na zamykaniu naczynek krwionośnych polegają na wykorzystaniu urządzeń laserowych. Powodują one miejscowe uszkodzenie naczynka i w efekcie jego wchłonięcie, dlatego przestaje być ono widoczne.

Światło lasera kierowane jest bezpośrednio w naczynko i bezinwazyjnie powoduje jego zniszczenie. Efekt można zobaczyć niemalże od razu, ale czasami trzeba na niego zaczekać, zanim naczynko się wchłonie. Dodatkowo przy naczynkach większych konieczne może być wykonanie serii procedur.

Zabieg nie powoduje nieprzyjemnych dolegliwości bólowych, jedynie miejscowe pieczenie, które szybko zanika.

Nowoczesne zamykanie naczynek Kraków – więcej dokładnych informacji o ofertach gabinetów można uzyskać już teraz na ich stronach internetowych.

Jakie są efekty zamykania naczynek?

Zabiegi polegające na zamykaniu naczynek dają bardzo dobre efekty w przypadku większości zmian naczyniowych – nie tylko popękanych naczynek, lecz też zmian punktowych. To powoduje, że wybiera je obecnie wiele osób.

Jednocześnie zabieg ten nie wymaga specjalnej rekonwalescencji – podczas niego nie dochodzi do naruszenia ciągłości skóry, dlatego też zmniejsza on ryzyko skutków ubocznych.