Placówki medyczne w Polsce – poznaj różnice pomiędzy prywatnymi i państwowymi zakładami opieki zdrowotnej!

Zdrowie

Każdy obywatel Polski ma bezpłatny dostęp do publicznych placówek medycznych, który zapewnia podstawowa opieka zdrowotna. Są to zarówno szpitale, jak i centra medyczne czy też przychodnie rodzinne. Oprócz tego do większości lekarzy można też zapisać się prywatnie, odwiedzając ich domowy gabinet lub ten znajdujący się w prywatnej placówce. Jakie są różnice pomiędzy prywatnymi państwowymi zakładami opieki zdrowotnej? Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej!

  • Koszt opieki zdrowotnej – najważniejszą, dla wielu także kluczową kwestią przy porównywaniu państwowej i prywatnej opieki zdrowotnej, są koszty, jakie niesie za sobą leczenie. Podstawowa opieka zdrowotna jest darmowa prawie dla wszystkich obywali Polski. W razie choroby mogą oni udać się do przychodni, ewentualnie otrzymać też skierowanie na badania lub do szpitala bez ponoszenia dodatkowych kosztów. Wybór, jakim jest prywatne centrum medyczne, wiąże się z wykupywaniem dodatkowym pakietów badań zdrowotnych lub abonamentu. Ceny te zależne są od jego zakresu.
  • Szybki dostęp do specjalistów – argumentując wybór prywatnej opieki zdrowotnej np. w placówkach https://polmed.pl/placowki/, większość pacjentów podaje przede wszystkim szybki dostęp do specjalistów. Na wizytę u lekarza nie trzeba czekać więcej niż 5 dni. Co więcej, prywatna opieka zdrowotna nie wymaga od Ciebie posiadania skierowania, dzięki czemu w razie objawów jakiejkolwiek choroby możesz udać się bezpośrednio do specjalisty zajmującego się danymi schorzeniami, bez konieczności wizyty u lekarza rodzinnego i wypisywania skierowań, jak to jest w przypadku opieki podstawowej.
  • Standard usług medycznych – nie jest to regułą, lecz często zdarza się, że prywatne centra medyczne cieszą się wyższymi standardami, zarówno z zakresu usług medycznych, jak i wyposażenia gabinetów. Wybierając prywatny zakład opieki zdrowotnej, można liczyć na przyjemną i szybką obsługę, a także wizytę w dobrze wyposażonych, stylowych wnętrzach. Z pewnością zwiększa to komfort psychiczny każdego pacjenta.
  • Pakiety badań zdrowotnych – kolejnym polem, na którym wyróżniają się prywatne placówki medyczne, są różnego rodzaju pakiety zdrowotne, które można indywidualnie wykupić zależnie od potrzeb. Prezentowane są zarówno oferty dla rodzin i firm, jak i spersonalizowane pakiety dla seniorów lub kobiet w ciąży. Zawierają one między innymi opiekę specjalistów, badania diagnostyczne oraz szczepienia bez konieczności długiego oczekiwania na wizytę.
  • Wyposażenie placówki – nie można też zapomnieć o wcześniej wspomnianym nowoczesnym wyposażeniu prywatnych placówek medycznych. Mimo że państwowe zakłady opieki zdrowotnej coraz częściej mogą cieszyć się nowym sprzętem do wykonywania zaawansowanych badań, na ich wykonanie zazwyczaj trzeba trochę poczekać. Prywatne centra medyczne mogą zaoferować o wiele szybszy dostęp, wykorzystujący najnowsze technologie.