Nadpotliwość pach leczenie Warszawa

Nadmierna aktywność gruczołów potowych może prowadzić do nieprzyjemnych sytuacji, w których nadszarpnięta może zostać pewność siebie, poczucie własnej wartości i może pojawić się niechęć do obcowania z innymi ludźmi. Na dolegliwości związane z nadpotliwością cierpi blisko 1% społeczeństwa. W wielu przypadkach zaburzenia te mają podłoże genetyczne. Niestety stosowanie domowych kuracji i antyperspirantów nie przynosi pożądanych skutków.

Najczęstsze przyczyny

Największym problemem nadpotliwości jest możliwość wystąpienia wielu przyczyn tej choroby. Część z nich może mieć podłoże neurologiczne lub metaboliczne. Często problem powodowany jest także stresem, lub warunkami meteorologicznymi. Nie wiele osób zdaje sobie sprawę z tego, że nadmierne pocenie może być związane z innymi chorobami, takimi jak gruźlica, cukrzyca, problemy z tarczycą czy nerkami. Często problem ten dotyka także osób posiadających choroby nowotworowe, min. białaczkę, ziarnicę czy chłoniaki, lub osób otyłych, które unikają aktywności fizycznej. Niezależnie jednak od przyczyny, dolegliwości te są bardzo uciążliwe i w wielu przypadkach zaburzają prawidłowe funkcjonowanie organizmu. Wpływają bardzo mocno na sferę emocjonalną i uczuciową, sprawiając, że problemy z nadpotliwością pach przekładają się na relacje z innymi ludźmi.

Nadpotliwośc pach leczenie– różne sposoby

W przypadku wystąpienia dolegliwości związanych z nadpotliwością, kluczowe jest działanie. Istnieje kilkanaście różnych sposobów radzenia sobie z tym problemem. Wśród nich znajdują się między innymi:

– sympatektomia, która polega na zniszczeniu nerwów współczulnych odpowiedzialnych za przesadne pocenie. Zabieg ten wykonywany jest przez lekarza, który przecina nerwy i niszczy je za pomocą prądu. Całość odbywa się przy wykorzystaniu znieczulenia ogólnego.

– odsysanie tłuszczu – paradoksalnie ten zabieg może pomóc pozbyć się gruczołów potowych z głębokich warstw skórnych. Metoda ta jest jednak bardzo inwazyjna i może powodować pojawienie się siniaków i blizn