Protetyka w dobrym miejscu

Zdrowie

Wizyta u dentysty nie należy do najbardziej przyjemnych, jednak czasami każdy z nas potrzebuje odwiedzić gabinet stomatologa. Oczywiście zależy to od stanu naszego uzębienia, ale od czasu do czasu profilaktyczne wizyty są wskazane. W naszym kraju jest duży wybór gabinetów stomatologicznych. W zależności od naszych potrzeb, pomocy mogą udzielić nam dentyści – endodonci, protetycy, chirurdzy. Jeśli potrzebujemy pomocy z zakresu protetyki to warto odwiedzić stronę pod tym adresem: https://klinikastomatologii.eu/uslugi/protetyka/. Jest to miejsce, które zapewnia kompleksowe podejście do leczenia protetycznego. Głównym obszarem zainteresowania dziedziny, jaką jest protetyka są braki w uzębieniu.

Braki w uzębieniu

Braki w uzębieniu są kłopotliwe, ponieważ jak wiadomo utrudniają jedzenie czy przeżuwanie. Dlatego tak ważne jest to, aby w miarę potrzeby, takie braki uzupełniać. Pod tym adresem jesteśmy w stanie wykonać rekonstrukcję zębów metodą stałą lub ruchomą, w zależności od indywidualnych potrzeb. Wielu pacjentów nie uzupełnia na bieżąco braków w uzębieniu z tego powodu, że ubytki tworzą się z tyłu zęba, a tego na pierwszy rzut oka po prostu nie widać.

Początki nie są złe

O ile na samym początku nie jest to palący problem, o tyle w późniejszym czasie braki w uzębieniu mogą w ekstremalnych przypadkach utrudniać jedzenie. Jeśli będziemy przez dłuższy czas czekać z wizytą u protetyka to prawdopodobnie czekają nas dużo poważniejsze konsekwencje. Są to np. przemieszczanie pozostałych zębów ze względu na to, że w jamie ustnej jest po prostu więcej miejsca. Z drugiej strony, w gabinecie stomatologicznym uzupełnimy nawet całe zęby. Najczęstszą przyczyną utraty zębów jest nieleczona próchnica, która z kolei wynika zazwyczaj z niewłaściwej higieny naszego uzębienia. W profesjonalnych gabinetach protetycznych mamy możliwość wykonania również protez, co jest niezwykle ważne dla pacjentów, borykających się ze znacznymi brakami w uzębieniu. Mogą to być protezy stałe lub wyjmowane – zależy na co się zdecydujemy i co doradzi nam specjalista protetyk.