Fartuch laboratoryjny dla studentów

Zdrowie

Fartuch laboratoryjny dla studentów – podpowiadamy, jaki wybrać

Studenci medycyny mają zajęcia teoretyczne oraz praktyczne podczas studiów medycznych. Fartuch laboratoryjny to konieczność na każdym dyżurze. Wysoka jakość jest ważna, ponieważ nosi się go dość często. W sklepach z odzieżą medyczną takich fartuchów jest sporo. Mogą być białe, błękitne, zielone, zawsze ładnie się prezentują i pięknie wyglądają w wielu sytuacjach.

Jaki fartuch wybrać?

Fartuch to odzież medyczna. (Czym jest odzież medyczna można sprawdzić na: https://www.medhoodie.pl/). Powinien zatem być wygodny, uszyty z bawełny lub innego materiału przewiewnego i wygodnego. Solidna jakość to wielomiesięczne użytkowanie. Ten fartuch sprawdza się doskonale i prezentuje się bardzo dobrze. Pod fartuchem można mieć prywatne ubrania, ale fartuch w pełni ochroni je przed plamami i uszkodzeniami. Wygodne ubrania to dobra jakość oraz solidność ich stosowania. Fartuch powinien być nieco większy, luźniejszy, nie powinien uciskać ciała, ponieważ uciskający fartuch będzie szkodliwy, skrępuje ruchy i nie pozwoli studiować w laboratorium efektywnie i wygodnie. Mogą być długie, do połowy łydki, lub krótsze, w formie marynarki. Najbardziej praktyczne są dłuższe fartuchy, lepiej zasłaniające ciało i pozwalające poczuć się optymalnie. Wysoka jakość takich fartuchów to ich najważniejszy atut. Guziki powinny być mocno przyszyte i solidnie trzymać fartuch blisko ciała. W końcu odzież musi być dobrze chroniona, a pod fartuchem student zawsze ma odzież. Jest to jego prywatne ubranie, a nie odzież medyczna. 

Konkludując, fartuchy są nieodzowne. Najlepiej, gdy nie są białe, lecz błękitne lub zielone. Będą one bardziej trwałe i nie zżółkną, a to jest przecież najważniejsze dla wszystkich. Jakość i solidność takich fartuchów to coś, na co warto postawić. Fartuchy kupuje sobie każdy student oddzielnie i ma co najmniej trzy-cztery takie ubrania na stanie. Dzięki temu podczas każdych zajęć będzie czuł się komfortowo. Samodzielnie wybiera fason oraz producenta takiego fartucha, sam za taką odzież ochronną płaci. Nie warto oszczędzać, lepiej wydać więcej, ale kupić fartuch dobry na wiele lat.