fot. dieta warzywna – domowy sposób na hemoroidy

Dieta sokowa – czy to dla mnie?

Zdrowie

 

Dieta sokowa stała się popularną metodą oczyszczania organizmu. Zalecana jest zwłaszcza latem, kiedy mamy dostęp do świeżych owoców i warzyw. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, by tego typu dietę oczyszczającą przeprowadzić również zimą. Przyjrzyjmy się, jakie przynosi korzyści, kto powinien ją stosować, a dla kogo nie jest zalecana.

Na czym polega dieta sokowa?

Wszystkie posiłki zastępuje się sokami skomponowanymi z owoców i warzyw. Jeżeli przygotowuje się je w domu, najlepiej korzystać z wyciskarki wolnoobrotowej. Dzięki temu traci się jak najmniej składników odżywczych. Tego typu dieta oczyszczająca ma głównie na celu usunięcie z organizmu nagromadzonych toksyn. Poza tym poprawia pracę jelit i dostarcza dużą dawkę witamin, których jest mnóstwo w owocach i warzywach.

Dieta sokowa nie powinna trwać zbyt długo ze względu na ograniczenie pewnych składników, np. błonnik czy też tłuszcze. Z tego powodu, w warunkach domowych, zaleca się przeprowadzać ją przez trzy dni. Jeżeli dieta oczyszczająca ma również doprowadzić do spadku wagi, zalecane jest wprowadzenie umiarkowanych ćwiczeń. Ze względu na niedobór kalorii, nie powinny być one intensywne.

Ważne jest, aby do tego typu diety podchodzić w sposób przemyślany. Jeśli zatem planujesz swój pierwszy prawdziwy detoks sokowy, rozważ skorzystanie z doświadczenia i wsparcia specjalistów z tego obszaru – np. podczas dedykowanych turnusów zdrowotnych. Przeprowadzenie pełnego detoksu, tego opartego na odżywianiu wewnętrznym, pod opieką i czujnym okiem ekspertów będzie najbezpieczniejszą i najpewniejszą metodą oczyszczania.

Jakie są główne odczuwalne efekty diety owocowo-warzywnej?

  • ogólna poprawa samopoczucia,
  • niewielki spadek wagi (2-3 kg),
  • polepszenie jakości snu,
  • poprawa kondycji skóry,
  • wzmocniony układ odpornościowy.

Czytaj dalej o diecie sokowej