Czym jest karta EKUZ? 

Zdrowie

 

Chcesz dowiedzieć się większej ilości szczegółowych informacji na temat karty EKUZ? W takiej sytuacji serdecznie zapraszamy do zapoznania się z naszym tekstem. Mamy nadzieję, że w ten sposób możesz liczyć na uzyskanie podstawowej opieki medycznej na całej terenie Unii Europejskiej. Serdecznie zapraszamy do wyboru propozycji dostępnych rozwiązań po to, aby skorzystać z najlepszych okazji. Dowiedz się więcej informacji na temat tego, jak długo trzeba czekać na wydanie karty EKUZ oraz co daje jej posiadanie? 

Czym jest karta EKUZ? 

Dokument, jakim jest karta EKUZ może być czasochłonne w szczególności, kiedy przypomnimy sobie o tym dopiero wtedy, gdy do wyjazdu jest już naprawdę niedługo. Niemniej jednak rozpatrywanie wniosków, może być składane przez internet i jest rozpatrywane w ciągu zaledwie kilku dni. Niestety w czasie zbliżających się wakacji ze względu na dużą popularność wyrabiania tego rodzaju dokumentów, czas oczekiwania może okazać się być nieco dłuższy ze względu na wyższą liczbę składanych podań. W przypadku, kiedy naprawdę zależy Ci na czasie, najlepiej będzie, jeśli bezpośrednio zgłosisz się z wypełnionym wnioskiem do najbliższego oddziału NFZ. W ten sposób kartę możesz uzyskać nawet od ręki. Kartą EKUZ to swego rodzaju zabezpieczenie naszego zdrowia na czas pobytu na terenie innych państw, które należą do Unii Europejskiej. Jednym z najbardziej istotnych aspektów w przypadku korzystania karty EKUZ, jest zakres tego typu ochrony. Dlatego warto dowiedzieć się więcej praktycznych informacji na temat tego, co daje nam posiadanie karty EKUZ.  


Jak zatem nietrudno się domyślić, karta EKUZ pozwala na korzystanie z bezpłatnej pomocy lekarskiej poza granicami naszego kraju. Koszty jakie są związane z udzieleniem tego rodzaju świadczeń mogą być udzielane przez NFZ. Zasada państw członkowskich Unii Europejskiej mówi o tym, że posiadacze karty EKUZ mogą zyskać prawo do tych samych świadczeń medycznych, co obywatele innych krajów. Warto wiedzieć, że w niektórych krajach korzystanie ze służby zdrowia odbywa się na zasadzie współpłatności. Co to oznacza w praktyce? Po prostu to, że osoby, które korzystają z niektórych usług medycznych mogą być zobligowane do tego, aby samodzielnie uregulować części kosztów leczenia. W takiej sytuacji warto skorzystać z ubezpieczeń turystycznych w zakresie, który najbardziej nas interesuje. 

Jakie wydatki i koszty pokrywa karta EKUZ? 

EKUZ, czyli Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego jest w stanie pokryć szeroko pojęte koszty leczenia. Oprócz tego warto wiedzieć, że tego rodzaju koszty są pokrywane przez wydatki związane z pobytem w szpitalu, wizytą u lekarza, koszty zorganizowania akcji ratunkowej, a także wydatki, które dotyczą transportu medycznego. Mamy nadzieję, że połączenie posiadania karty EKUZ w połączeniu z posiadaniem ubezpieczenia zdrowotnego pozwoli Ci zadbać o swoje bezpieczeństwo w trakcie podróży prywatnych oraz służbowych. Jeśli chcesz skontaktuj się z odpowiednimi ekspertami.