Ginekolog dziecięcy Warszawa. Ginekologia dziecięca jest rodzajem ginekologii, w której pacjentem jest dziecko.
W przypadku pojawienia się jakichkolwiek zmian w obrębie narządów płciowych dziecka np. zaczerwienienia, upławów czy przedwczesnej miesiączki (przed 11 rokiem życia). Należy niezwłocznie udać się do lekarza ginekologii dziecięcej. Nie należy tego bagatelizować. Przed wizytą u ginekologa należy małego pacjenta wykąpać. Jeżeli dziecko jest starsze, samo powinno dbać o swoją higienę. Do takiej wizyty należy odpowiednio przygotować dziecko również psychicznie – na pewno pierwsza wizyta będzie stresująca, zarówno dla opiekuna, jak i dziecka. Koniecznym jest zadbać o komfort psychiczny swojej pociechy, otoczyć wsparciem i troską. Trzeba poinformować dziecko, jak wygląda takie badanie, czego może się spodziewać od lekarza. Mniej stresującym dla dziewczynek jest kobieta ginekolog.
Ginekolog dziecięcy Warszawa. Badanie ginekologiczne dzieci wygląda podobnie jak u dorosłych kobiet.
Na początku zostaje zebrany wywiad lekarski – omawiający powód zgłoszenia się do specjalisty, dotychczasowy rozwój psychiczny dziecka, przebyte choroby, zabiegi i operacje. Doktor pyta o datę pojawienia się miesiączki (o ile już wystąpiła), skłonność do uczuleń, zażywanie leków, dietę. Tutaj należy zgłosić wszystkie niepokojące objawy i dolegliwości. Następnie wykonywane jest badanie ginekologiczne – rodzaj badania zależy od wieku pacjentki. Podczas tego badania niezbędna jest pomoc i obecność rodzica, celem uspokojenia dziecka. Ginekolog bezboleśnie ogląda zewnętrzne narządy i okolice płciowe dziecka u kobiety już współżyjącej płciowo, za pomocą wziernika uwidacznia szyjkę macicy i pobiera cytologię do badania laboratoryjnego.
Ginekolog dziecięcy Warszawa.
Najczęstszymi powodami wizyty u ginekologa, jeszcze w okresie noworodkowym i niemowlęcym jest m.in.: pojawienie się nietypowego wyglądu narządów płciowych, zaczerwienienie i nieprawidłowości w wydzielaniu sromu, plamienie, pojawienie się .nadmiernego krwawienia, powiększone gruczoły sutkowe, przedwczesny rozwój sutków i ich obrzęk, złe wyniki badań laboratoryjnych, bolesność brzucha, pojawienie się owłosienia, głównie na sromie, zaburzenia wzrostu. W okresie młodzieńczym należy zgłosić się do ginekologa, jeżeli zachodzą nieprawidłowości w cyklu miesiączkowania. Jeżeli podejrzewamy molestowanie, zaburzony jest rozwój sutków, boli brzuch i podbrzusze, krwawienia są obfite i ze skrzepami. Jeśli wystąpił stan zapalny dróg rodnych, upławy, zbyt silny trądzik, owłosienie nietypowych miejsc, zaburzenie odżywiania się (anoreksja, otyłość), podejrzenie współżycia seksualnego, udaj się z młodą kobietką do lekarza ginekologa.
Ginekolog dziecięcy. Warszawa. Gdzie szukać pomocy? W Warszawie świadczenia z zakresu ginekologii dziecięcej dostępne są m.in.: Bodymove Warszawa
ul. Rydygiera 19 lok U17 | 01-793 Warszawa | Pn-Pt 08:00 – 21:00