USG jąder jako badanie pozwalające określić stan jąder

inne

USG jąder jako badanie pozwalające określić stan jąder

Wszystkie dostępne badania są po to, by w łatwy sposób zdiagnozować wszelkiego typu dolegliwości oraz choroby. USG jąder również się do takich badań zalicza, choć niektórzy panowie unikają go ja ognia, to właśnie za jego pomocą można określić, w jakim stanie są jednakowo jądra, najądrza oraz cała moszna. Chciałbyś dowiedzieć się, czego więcej o tym badaniu? Zachęcamy do zapoznania się z poniższym tekstem. Znajdziesz tutaj informacje dotyczące wskazań do badania, przebiegu badania oraz tego, w jaki sposób się do niego przygotować.

USG jąder – wskazania do zrobienia badanie?

Tak naprawdę wszystkie zmiany zachodzące w wyglądzie jąder są wskazanie do tego, by wykonać

badanie usg jąder warszawa. Dlatego, jeśli podczas codziennej toalety lub kąpieli zauważysz zmniejszenie jąder, powiększenie, opuchliznę lub zaczerwienienie, powinieneś zgłosić się do lekarza.usg jader warszawa To nie jedyne objawy, których nie powinieneś lekceważyć, również wyczuwalne guzki, ból oraz dyskomfort w obrębie jąder są oznakami tego, że coś złego dzieje się w Twoim organizmie. Wszystkie wyżej wymienione dolegliwości mogą sugerować na przykład o stanie zapalnym jąder, guzie moszny, krwiaku jądra lub o żylakach powrózka nasiennego.

Jak przebiega badanie?

Badanie jest bezinwazyjne, więc nie ma czego się obawiać. Najczęściej wykonywane jest na leżąco na plecach, w mniejszej ilości przypadków lekarz wykonuje badanie u pacjenta na stojąco. Na początek lekarz nanosi na mosznę żel, by sprawniej przesuwać głowicą aparatu po ciele i przechodzi do badania. Z reguły najpierw przygląda się zdrowemu jądru, później przechodzi do tego problematycznego. Uzyskany w ten sposób obraz pozwala mu ocenić wielkość jądra i najądrza, jego echostruktury oraz unaczynienia. Badanie kończy się wydrukiem wybranych przez lekarza obrazów i opisanie ich. W tym czasie pacjent może usunąć żel z ciała i się ubrać.

USG jąder – jak się przygotować do badania?

Badanie USG jąder nie jest wymagającym badaniem, co oznacza, że pacjent w żaden specjalny sposób nie musi się przygotowywać.