USG prostaty Warszawa. Czym jest prostat?

Urologia

USG prostaty Warszawa. Czym jest prostat?

Prostata odpowiedzialna jest za jakość nasienia, a co za tym idzie za męską płodność. Produkuje płyn, zawierający glukozę, substancję, która odżywia i chroni plemniki. Przerost gruczołu krokowego (stercza, prostaty) jest naturalnym zdarzeniem w procesie starzenia się organizmu, przebiega różnie u każdego mężczyzny. Schorzenia gruczołu krokowego zdarzają się u mężczyzn w wieku dojrzałym coraz częściej. Prostata doskwiera połowie mężczyzn po 50 roku życia, 75% po 80 roku życia i 90% po 90+. Powiększenie gruczołu krokowego uciska odcinek cewki moczowej przebiegający przez stercz, utrudniając przy t

ym oddawanie moczu, a nawet zdarza się całkowite zatrzymanie moczu.

USG prostaty Warszawa. Czym jest USG prostaty? Diagnostyka schorzeń prostaty opiera się na wykonaniu badania ultrasonograficznego (USG).

USG jest najpowszechniejszą metodą obrazowania wnętrza ciała człowieka. Ultrasonografia jest badaniem nieinwazyjnym, w pełni bezpiecznym, z szeroką użytecznością, jeśli to konieczne można go powtarzać w krótkich odstępach czasu. USG prostaty wykonywane jest poprzez przyłożenie sondy bezpośrednio do ciała lub w celu uzyskania lepszego obrazu wprowadza się sondę naturalnymi otworami: przez odbyt – USG transrektalne. Stan gruczołu prostaty najobiektywniej obrazuje ultrasonografia transrektalna, zwana inaczej TRUS (transrectal ultrasounds).

USG prostaty Warszawa. Kto może pomóc?

USG prostaty Warszawa

Ekspertami w dziedzinie urologicznej, w tym diagnostyki prostaty są m.in. dr Anna Bonder-Nowicka przyjmująca w VeritaMed, ul. Długa 27, Warszawa i Przychodni Lekarskiej MediSpace na ul. Spokojnej 5 w Warszawie. Za USG prostaty u Pani Doktor zapłacimy 150 zł, za konsultację urologiczną 170 zł. Kolejno dr Michał Szyburski onkolog, urolog i chirurg pracujący na alei Sikorskiego 9b, w Warszawie w Prywatnej Specjalistycznej Praktyce Medycznej. Według opinii pacjentów doktor jest osobą miłą, kompetentną i rzeczowym specjalistą, o wysokiej kulturze osobistej. U Pana Doktora TRUS-transrektalne USG prostaty – kwalifikacja lub ocena leczenia wynosi 400 zł.