Najpopularniejsze zabiegi medycyny estetycznej

Uroda

Najpopularniejsze zabiegi medycyny estetycznej

Zabiegi w gabinetach estetycznych cieszą się coraz większą popularnością. Korzystają z nich nie tylko kobiety, ale także mężczyźni. Co ważne, wraz z rozwojem technologii i stosowaniu nowoczesnych urządzeń zabiegi stają się coraz skuteczniejsze i bezpieczne. W wachlarzu szerokiej oferty zabiegów proponowanych przez gabinety estetyczne największą popularnością cieszy się kilka szczególnych.

Botoks

Jednym z takich zabiegów jest wypełnianie zmarszczek botoksem. Botoks to naturalna substancja jaką jest toksyna botulinowa. Jej działanie polega na tym, iż blokuje ona impulsy nerwowe, które odpowiedzialne są za skurcze mięśni, a tym samym za zmarszczki. Botoks wprowadzany jest pod skórę za pomocą cienkiej igły. Sam zabieg jest całkowicie bezbolesny, a po jego wykonaniu niemal od razu można wrócić do codziennych obowiązków. Jego efekty utrzymują się nawet do pół roku.

Osocze bogatopłyktowe

Kolejnym popularnym zabiegiem jaki oferuje medycyna estetyczna jest regeneracja skóry za pomocą osocza bogatopłytkowego. Warto wiedzieć, że osocze bogatopłytkowe to substancja, która wyodrębniana jest z krwi pacjenta. Substancja ta jest następnie wstrzykiwana pod skórę. Osocze bogatopłykowe pobudza skórę do regeneracji, a poza tym wpływa na poprawną pracę naczyń krwionośnych oraz wspomaga produkcję kolagenu. Dzięki zabiegowi skóra twarzy staje się odświeżona, wygląda zdrowiej, a zmarszczki zostają zniwelowane.

Mezoterapia

Wymieniając popularne zabiegi medycyny estetycznej nie można zapomnieć o mezoterapii. Jest to zabieg uniwersalny ponieważ wykonać można go na wielu częściach ciała. Zabieg polega na wprowadzeniu pod skórę koktajli, które wpływają w sposób pozytywny na kondycję skóry. Do wykonania mezoterapii stosuje się specjalne urządzenie zakończone mikroigiełkami. Mezoterapia wpływa także skutecznie na regenerację skóry.

Powiększenie ust

Wśród wielu kobiet popularnym zabiegiem jest powiększenie ust. Stosuje się do tego kwas hialuronowy. Substancja wprowadzana jest do warg za pomocą iniekcji. Dzięki temu usta zwiększają swoją objętość. Efekty zabiegu utrzymują się od kilku miesięcy do nawet roku. Co ciekawe kwas hialuronowy jest substancją naturalnie występującą w organizmie człowieka.
Lipoliza iniekcyjna
Na koniec warto jeszcze wspomnieć o lipolizie iniekcyjnej. Celem zabiegu jest pozbycie się nadmiaru tłuszczu na wybranych partiach ciała. Co ważne rozpuszczone komórki tłuszczowe wydalane są przez organizm w sposób naturalny. Jak wspomniano zabieg ten może być wykonywany na różnych częściach ciała. Można pomóc w pozbyciu się nadmiaru tłuszczu z ud czy worków pod oczami.
Więcej tutaj: http://medycyna.biz.pl/