Leczenie nadpotliwości jonoforezą

Zdrowie

Jonoforeza to metoda, która polega na wprowadzeniu do chorego miejsca lekarstwa, które umożliwia stały przepływ prądu. Potwierdzona naukowo skuteczność tego badania, sprawia, że jest często stosowana w przypadku bólów stawów, nerwobólów, stanów zapalnych i chorób reumatoidalnych. Do podstawowych zalet tej metody zaliczyć możemy bezbolesność i nieinwazyjność. Jonoforeza może stać się w dzisiejszym, zabieganym świecie doskonałą metodą rehabilitacji, która da chwilę wytchnienia i upragnionego relaksu. Jonoforeza stosowana jest od wielu, z powodzeniem. Pomimo upływu czasu nadal stosowana jest w fizykoterapii i stanowi integralną część wielu terapii.

Jak działa jonoforeza?

Fizjoterapeuta pokrywa obolałe miejsce mokrymi gazikami, które nasączone są roztworem leku. Po obu stronach umieszcza elektrody, a całość osłania ceratką i owija bandażem. Następnie uruchamia urządzenie, które powoduje przepływ prądu przez bolące miejsce. Efektem tego jest niemal natychmiastowe wchłanianie leku, bezpośrednio do tkanek. Po włączeniu prądu fizjoterapeuta będzie kontrolował stan naszego zdrowia, poprzez badanie naszych odczuć – mrowienia i ukłuć szpileczek. Zabieg trwa najczęściej około 20 minut. W tym czasie możemy pozwolić sobie na pełen relaks. Kluczowym elementem przed zabiegiem jest oczyszczenie skóry, z kremów i maści, które mogą znacznie utrudniać, lub nawet uniemożliwiać wchłanianie leku. W miejscu ,w którym przyłożone zostaną elektrody może pojawić się delikatne zaczerwienienie, które powodować może nawet łuszczenie się skóry.

Jonoforeza na nadpotliwość

Skuteczność jonoforezy w kontekście nadmiernej potliwość potwierdzona jest naukowo. Jest to jedna z najskuteczniejszych metod radzenia sobie z tym problemem. Pozwala ona skutecznie wyleczyć tą dolegliwość. Zdecyduj się na zabiegi jonoforezą, a raz, na zawsze pozbędziesz się przykrego problemu nadpotliwość. Różnica odczuwalna będzie już po kilku zabiegach.