Podstawowe rodzaj herbat ziołowych i ich właściwości

Uroda

Medycyna alternatywna jest dzisiaj niezwykle popularna i choć nie powinna zastąpić, a jedynie uzupełnić właściwe leczenie, może przynosić wiele korzyści. Dają je między innymi herbaty ziołowe, które są nie tylko smaczne i aromatyczne, ale również posiadają liczne właściwości korzystne dla Twojego zdrowia. Oto te najważniejsze, które warto włączyć do codziennej diety!

Herbaty ziołowe cenne dla ludzkiego zdrowia

Herbaty ziołowe mogą być zaparzane z różnego rodzaju roślin – zarówno tych powszechnie znanych, jak i nieco bardziej orientalnych, które należy sprowadzać do naszego kraju z innych regionów świata. Oto najlepsze z nich, które wpłyną pozytywnie na Twoje zdrowie!

  • Herbata rumiankowa. Jest to herbata miętowa polecana zwłaszcza osobom zmagającym się ze stresem i posiadającym nerwową pracę. Znana jest ze swoich właściwości uspokajających, a jej spożycie przed snem zapewni Ci łatwiejsze zasypianie. Dzięki jej cennym składnikom znacząco poprawisz swoje codzienne samopoczucie – dlatego też warto parzyć ją regularnie.
  • Herbata miętowa. To jeden z najlepszych sposobów na usprawnienie procesu trawienia, który jednocześnie złagodzi ból żołądka i pomoże w zwalczeniu licznych dolegliwości, takich jak wzdęcia czy zgaga. Co więcej, ta herbata zioła znana jest ze swoich właściwości przeciwbakteryjnych, a nawet przeciwnowotworowych.
  • Herbata imbirowa. Kolejną herbatą ziołową stosowaną na niestrawność jest ta przygotowywana z imbiru – nie tylko usprawni ona trawienie, ale również wyeliminuje nudności czy bóle żołądka. Co więcej, jest zalecana kobietom w ciąży.

Inne wartościowe herbaty ziołowe

Oczywiście to nie wszystkie znane i cenione ze swoich właściwości zdrowotnych herbaty ziołowe. Do tych, które warto pić regularnie zaliczamy także herbatę z hibiskusa, Rooibos czy szałwiową. Pomogą Ci one w usprawnieniu różnego rodzaju procesów zachodzących w organizmie i sprawią, że zyskasz nie tylko lepsze zdrowie, ale także samopoczucie. Przekonaj się, że to działa!