Ozonator do domu – jaki wybrać?

inne

Jakość powietrza na zewnątrz, zwłaszcza w jesiennych i zimowych miesiącach nie jest najlepsza. Samotnie niewiele możemy zdziałać w tym temacie, jednak z pewnością możemy zadbać o powietrze we własnym domu lub w mieszkaniu. Jednym z wielu polecanych kroków jest zakup ozonatora, którego głównym zadaniem jest wytwarzanie ozonu.

Czym jest ozonator?

Ozonatory powietrza to urządzenia, których zadaniem jest generowanie ozonu. Ten niecodzienny pierwiastek posiada moc dezaktywacji wirusów, zarazków czy bakterii, które gromadzą się każdego dnia na różnych powierzchniach czy po prostu tkwią w powietrzu czekając na potencjalnych nosicieli. Generatory ozonu skutecznie radzą sobie z oczyszczaniem małych i dużych powierzchni, domów, mieszkań, hoteli, hal przemysłowych, a także samochodów.

Jak ozonator powietrza może pomóc w mieszkaniu?

Ozon to alotropowa odmiana tlenu. Wspaniale oczyszcza i odświeża powietrze, zatrzymuje rozwój bakterii w pomieszczeniach, a te, które znajdują się w nich od jakiegoś czasu – skutecznie usuwa. Ozonatory powietrza fantastycznie radzą sobie z bakteriami, a co za tym idzie – redukują źródło wielu przykrych zapachów. Generatory ozonu przydają się także podczas czyszczenia szaf lub usuwania moli, które upatrzyły sobie nasze ubrania.

Jakie generatory ozonu polecane są dla domu?

Decydując się na ozonowanie domu lub mieszkania, nie potrzebujemy zbyt dużego sprzętu. Wystarczą małe, przenośne ozonatory, które bez problemu można dobrać pod względem powierzchni i kubatury pomieszczeń.

Przykłady skutecznych, a przy tym rewelacyjnych urządzeń do ozonowania:

  • Ozonator Ozon-15G – fantastyczny dla pomieszczeń o powierzchni od 7 do 15 m2,
  • Ozonator Ozon-30G – idealny dla powierzchni do 30 m2,
  • Ozonator Ozon-45G – dedykowany pomieszczeniom o powierzchni nieprzekraczającej 45 m2.

Jeśli nie ma pewności, jaki ozonator należy wybrać, warto sprawdzić tabele stworzone przez specjalistów, które wspomogą dobór urządzenia idealnego. Ważne jest, by podczas procesu ozonowania zachować ostrożność i przestrzegać zasad bezpieczeństwa.