Jak radzić sobie z nadpotliwością stóp?

Uroda

Jak radzić sobie z nadpotliwością stóp?

Nadmierna potliwość może być poważnym problemem oraz powodem dyskomfortu. Jeśli pojawia się nadmierna potliwość stóp warto sprawdzić sposoby na radzenie sobie z takim problemem. Najważniejsze jest dokonanie właściwej oceny, czy naturalna reakcja fizjologiczna jaką jest pocenie funkcjonuje w niewłaściwy sposób.

 

Najlepszym sposobem oceny tego, czy występuje nadmierne pocenie się stóp jest konsultacja ze specjalistą. Podolog jest w stanie dokonać oceny, czy występują problemy, które mogą prowadzić do nadmiernego pocenia się stóp. Przy samodzielnej ocenie występowania nadmiernej potliwości stóp można brać pod uwagę takie efekty, jak silne rogowacenie skóry stóp, tendencja to infekcji bakteryjnych czy grzybiczych, bolesne pękanie skóry na stopach. Przy występowaniu takich problemów warto jest zdecydować się na realizowanie specjalistycznej pielęgnacji skóry stóp.

Do realizowania pielęgnacji stóp w celu przeciwdziałania nadmiernej potliwości można zastosować różne typy kosmetyków. Najprostszym rozwiązaniem może być stosowanie środków w postaci pudru. Pozwalają one zapewnić osuszenie skóry, niwelują przykry zapach oraz przeciwdziałają nadmiernemu poceniu się skóry. Bardziej rozbudowane efekty mogą oferować kremy do stóp czy antyperspiranty specjalnie przygotowane do stosowania na stopach.

Powody nadpotliwością stóp

Trzeba brać pod uwagę, że nadpotliwość stóp może nie być związana jedynie z korzystaniem z nieodpowiedniego obuwia, realizowaniem niewłaściwie pielęgnacji stóp. Problem z poceniem się stóp może wynikać z różnych zaburzeń funkcjonowania organizmu. Dotyczyć to może zaburzeń układu endokrynnego. Do innych schorzeń, które mogą powodować nadmierne pocenie się stóp można zaliczyć schorzenia metaboliczne czy zaburzenia pracy tarczycy.

Przy poważniejszych czynnikach wpływających na nadmierne pocenie się stóp konieczne może być zastosowanie bardziej skutecznych metod usuwania problemu. Zastosowanie jedynie preparatów kosmetycznych czy doustnych może nie być wystarczające. Przy nadpotliwością o podłożu genetycznym decydować można się między innymi na zabiegi kosmetologiczne, medycyny estetycznej.