Jak leczyć nadpotliwość?

Zdrowie

Jak wiadomo chyba każdy z nas się poci i jest to zupełnie normalne. Nie ma w tym nic dziwnego do momentu, gdy sytuacja nie wymyka się spod kontroli. Wtedy możemy mówić o czymś takim jak nadpotliwość. Oczywiście nie dotyczy to wszystkich, bo tylko niektórych, ale jest to na pewno problem, którym trzeba walczyć. Jeśli o to chodzi to metod na leczenie nadpotliwości w dzisiejszych czasach jest wiele. Chyba nie ma jednej bardziej skutecznej, bo wszystko zależy od danego organizmu i konkretnego człowieka. Warto wspomnieć o tym, że wyróżniamy dwa rodzaje nadpotliwości.

Rodzaje nadpotliwości

Pierwsza z nich to nadpotliwość miejscowa, która dotyczy tylko i wyłącznie kończyn, a druga to nadpotliwość całego ciała, jednak warto wiedzieć, że występuje znacznie rzadziej niż ta pierwsza odmiana. Druga z nich zazwyczaj spowodowana jest jakimś konkretnym schorzeniem. Przed stwierdzeniem co nam jest zawsze warto wykonać dokładne testy, aby nie doszło do żadnej pomyłki. Jeśli chodzi o samo leczenie nadpotliwości to jak już wcześniej było wspomniane istnieje wiele metod, a pierwszą z nich są chyba wszystkim znane antyperspiranty. Warto wiedzieć, że w wielu przypadkach jednak nie są one skuteczne lub pomagają tylko na jakiś czas.

Kolejna metoda

Inny sposób to podanie czegoś takiego jak toksyna botulinowa. Warto wiedzieć, że jest ona stosowana głównie w medycynie estetycznej i dermatologii. Pamiętajmy, że jeśli chodzi o ludzi to może być ona nawet trująca, jednak podawana w odpowiednich dawkach jest całkowicie bezpieczna i nie należy się tego obawiać. Cały zabiegu polega na tym, że na początku znieczula się dane miejsce na ciele przy pomocy specjalnego kremu, a następnie przy pomocy igły wprowadza się preparat pod skórę poprzez delikatne nakłucia. Podczas zabiegu stosowane jest ciągłe chłodzenie dla większego komfortu. Jeśli chodzi o czas po zabiegu to w miejscu nakłóć możemy zobaczyć siniaki, jednak jest to zupełnie normalne i po czasie same znikają.