Czy tatuaż na ramieniu boli?

Kobieta

Chcesz wykonać sobie tatuaż na ramieniu, a jedyną rzeczą, która nadal cię przed tym powstrzymuje jest obawa przed bólem? Szukasz odpowiedzi na pytanie, czy wykonanie tatuażu na ramieniu jest bolesne? Postaramy się odpowiedzieć na twoje wątpliwości.

Indywidualny próg bólu

Każdy człowiek ma inny próg bólu. Jest to niewidzialna bariera, której przekroczenie będzie powodować dyskomfort i uczucie bólu. Jedne osoby mają ten próg bardzo wysoko, przez są są odporni na wiele rzeczy, a ich wykonanie przychodzi im łatwiej. Druga grupa osób ma próg bólu na niskim poziomie, co niestety przekłada się na ich życie i podejmowane decyzje. Często rezygnują z wielu rzeczy, w obawie przed tym że będą dla nich bolesne. Jak to się ma do wykonania tatuażu? Tatuowanie skóry polega na punktowym wkłuwaniu się cienką igłą i wpuszczaniu pod skórę specjalnego pigmentu. Aby wykonać określony wzór, liczba mikro wkłuć sięgać może nawet kilku tysięcy. Czy są one bolesne? Dla większości osób nie, choć nie można powiedzieć że się ich nie czuje. Być może powodują jakiś dyskomfort, ale jest on na tyle niski i nie uprzykrza życia, aby nie można sobie z nim poradzić.

Tatuowanie ramienia

Ramię jest jedną z mniej unerwionych części ciała, przez co w mniejszym stopniu odczuwamy ból z tego miejsca. To bardzo dobra wiadomość dla wszystkich, którzy na poważnie rozpatrują tatuaż na ramieniu. Na pewno będzie dobrze widoczny, stanie się również ozdobą twojego ciała, jeśli tylko zdecydujesz się na jego wykonanie. Ból i dyskomfort może towarzyszyć nie tylko w trakcie tatuowania skóry, ale również po zakończonym zabiegu, kiedy skóra będzie przez dłuższy czas wracać do formy i się regenerować. Aby jej to ułatwić i przyspieszyć pojawienie się pierwszych efektów, należy stosować się do zaleceń tatuażysty. Przede wszystkim należy skórę nawilżać i unikać podrażnień, należy także odmówić sobie długich kąpieli ze szczególną ostrożną by nie zamoczyć ramienia z nowym tatuażem. Pełny czas potrzebny na to, aby wytatuowane ramię wróciło do życia to nawet 3 do 4 tygodni. Potrzebne ci są pieniądze na tatuaż? Nie chcesz nikogo bliskiego o nie prosić, bo ma to być dla nich niespodzianka? Kredyty pozabankowe są właśnie po to, aby pomóc ci w takich sytuacjach.