Dlaczego paznokcie żelowe są tak popularne?

Kobieta

 

Odpowiednio wykonane paznokcie żelowe pomagają uzyskać ładny i smukły wygląd dłoni. Właściwie nałożone utrzymują się nawet do miesiąca. Z tego powodu właśnie kobiety uwielbiają ten sposób na manicure i często wykonują go w salonach kosmetycznych.

Paznokcie żelowe – na czym polega ta metoda?

Metoda żelowa polega na nałożeniu odpowiedniego preparatu na utwardzoną płytkę paznokcia i utwardzenie go przy pomocy lampy UV. Dzięki temu otrzymuje się trwałą i estetyczną stylizację. Pierwszym krokiem przy wykonywaniu paznokci żelowych jest oczyszczenie powierzchni paznokcia. Kosmetyczka stosuje do tego odpowiednie pilniki, cleaner, nożyczki, blok i waciki. Następnie nadaje im pożądany kształt i matowi płytkę. W kolejnym kroku nakładany jest żel podkładowy, który zostaje utwardzony, a później warstwa budująca. Kosmetyczka profiluje ponownie kształt paznokcia i przygotowuje do aplikacji warstwy wierzchniej, na którą nakłada się kolor.

 

Zalety paznokci żelowych

Paznokcie żelowe to uniwersalna metoda stylizacji, która sprawdzi się niemal na każdej płytce. Pozwala uzyskiwać różne kolory i fantazyjne zdobienia. Jedynym ograniczeniem w tym przypadku jest kreatywność i umiejętności osoby, która wykonuje stylizację. Doświadczone profesjonalistki są w stanie robić małe dzieła sztuki. Manicure metodą żelową nie wyrządza krzywdy płytce, jest trwały oraz pozwala nawet na przedłużenie paznokci. Łatwo się go również zdejmuje – najlepiej zrobić to w salonie kosmetycznym, gdzie specjalistka usunie żel przy pomocy frezarki.

Metoda żelowa – cena

Wykonanie paznokci żelowych w gabinecie kosmetycznym to koszt, który mieści się w przedziale 80 – 220 złotych. Ważna jest tutaj renoma danego salonu oraz lokalizacja. Zwykle ceny w większych miastach są wyższe. Czas zrobienia manicure metodą żelową to ok. 1-2 godziny. Co prawda, takie paznokcie można również wykonać w domu, jednak wymaga to umiejętności i wprawy, dlatego lepiej zdać się na usługi profesjonalistki.

 

Sprawdź więcej na: https://fixly.pl/kategoria/paznokcie-zelowe