Olej MCT – co to ?

CBD

Olej MCT

Olej MCT co to jest? Otóż ten rodzaj oleju jest zaliczany do kwasów z średnią długością łańcucha węglowego, dzięki temu szybciej zachodzi ich hydroliza i potrzeba mniej energii na ten proces. Wchłaniane MCT odbywa się w komórkach nabłonka jelitowego, a stamtąd zachodzi transport poprzez żyłę wrotną do wątroby, stąd też nie ma tu obecności lipazy i żółci podczas trawienia, co jak wiadomo jest niezbędnym procesem w przypadku innych tłuszczy. Najwięcej tłuszczy MCT znajduje się w oleju kokosowym, bo aż 60% jego pojemności. Pozyskuje je się także z oleju palmowego, około 50%, jednak nie jest to olej zaliczany do tych zdrowych dla człowieka. Można też odnaleźć go w nabiale ale jest to grupa, w której jest go najmniej, bo około 10 %.

Jakie zastosowanie ma olej MCT?

Olej MCT co to jest w praktyce? A więc, jakie ma zastosowanie w życiu codziennym? Są to produkty głównie kierowane osobom aktywnym fizycznie. Sportowcy mogą cieszyć się jego właściwościami, mając pewność, że ich tkanka tłuszczowa będzie wspierana przez bardzo odżywcze składniki. Oleje pozwalają na świadome gubienie kilogramów, a także przyczyniają się do budowania masy mięśniowej. Bardzo wspomagające są także w diecie ketogenicznej. Warto kupować tego typu produkty u sprawdzonych sprzedawców aby mieć pewność, że posiadają wysoką jakość.

Jakimi właściwościami wyróżnia się olej MCT?

Olej MCT wyróżnia się dawaniem uczucia sytości po jego spożyciu i dostarcza duże pokłady energii. Co więcej jest odpowiedni dla osób, które się odchudzają, ponieważ uczucie sytości utrzymuje się do nawet 2 godzin po posiłku, co korzystnie wpływa na dietę. Nie mamy chęci na podjadanie, które jest tak zgubne w procesie redukcji masy ciała. Z powodzeniem przekąska na bazie oleju MCT może zastąpić słodkiego i niezdrowego batona, a dostarczy nam wystarczające ilości zdrowych kalorii. Nie brakuje mu także właściwości bakteriobójczych i grzybobójczych. Dzięki jego sposobie metabolizmu, korzystnie wpływa na redukcje tkanki tłuszczowej, przy zachowaniu odpowiednio wysokiej energii. Cecha, która jest chyba najważniejsza, to taka, że oleje MCT są bardzo dobrze przyswajane przez organizm, przez co też sprawiają, że człowieczek staje się bardziej wydolny. Chronią także tkankę mięśniowa, dzięki swojemu działaniu antykatabolicznemu i jak się okazuje osoby, które spożywają regularnie MCT mają bardziej trwałe mięśnie.

O olejach MCT, ich właściwościach i działaniu dowiesz się więcej tutaj: https://www.essenz.pl/blogs/hemp/7-popartych-naukowo-zalet-oleju-mct