Wkładki ortopedyczne dla biegaczy

Ortopedia

Bieganie zaliczane jest do jednych z najbardziej lubianych aktywności fizycznych przez Polaków. W dużej mierze spowodowane jest to brakiem ograniczenia lokalizacyjnego, nie trzeba np. dojeżdżać na halę sportową, aby móc zagrać w siatkówkę czy koszykówkę. Wystarczy odrobina wolnego czasu, chęci oraz profesjonalne obuwie sportowe i… wkładki ortopedyczne, o których również nie warto jest zapominać. Zamawiając wkładki ortopedyczne na zamówienie zyskujemy pewność, że nasza aktywność fizyczna będzie jeszcze bardziej komfortowa.

Badanie komputerowe stóp wkładki ortopedyczne

Etapem poprzedzającym dobór oraz wykonanie wkładek termoplastycznych jest wykonanie komputerowego badania stóp. Dzięki temu badaniu lekarz ma możliwość szybkiego oraz precyzyjnego określenia rodzaju deformacji stóp oraz stadium jego zaawansowania. Badanie stóp przeprowadzane jest zarówno w pozycji stojącej, jak również chodzącej. W trakcie badania statycznego wskaźniki oraz kąty wyliczane są na podstawie odcisków stóp. Badanie komputerowe stóp statyczne określa w procentach, jaki jest rozkład obciążenia na stopy, ponieważ ma to bezpośredni wpływ na pracę kręgosłupa. Dzięki tym dwóm elementom lekarz ma możliwość precyzyjnego określenia stanu stóp i znalezienia ewentualnych ognisk chorobowych. Zapraszamy do naszych gabinetów w Krakowie oraz Warszawie, gdzie nasi lekarze, którzy w razie potrzeby zaproponują odpowiednie wkładki ortopedyczne dostosowane do potrzeb biegaczy. Warto zadbać o swoje zdrowie podczas uprawiania sportu i nie zwlekać z zapisaniem się na konsultację.

Buty do biegania wkładki ortopedyczne

Każda osoba, która regularnie biega, bez względu czy robi to profesjonalnie, czy też amatorsko, w celu utrzymania swojej sprawności fizycznej na dobrym poziomie oraz poprawy swojego nastroju powinna rozważyć zamówienie odpowiedniego rodzaju wkładek. Nie ma tutaj znaczenia, czy dana osoba przebiega amatorsko 2 czy 8 kilometrów, czy też bardziej zawodowo pokonuje każdego dnia znacznie dłuższe dystanse. W obu przypadkach komfort noszenia odpowiedniego obuwia i wkładek im przynależnych jest niezmiernie istotny i może pływać na jakość treningów. Wkładki ortopedyczne indywidualne stanowią w tym przypadku gwarancję tego, że każdy przebiegnięty kilometr pokonywany jest bezpiecznie i z dbałością o swoje zdrowie. Nie warto powierzać swojego zdrowia fabrycznym wkładkom, nawet jeśli kosztowały kilkaset złotych. W dalszym ciągu nie są one dopasowane do potrzeb konkretnej osoby i mogą wpływać na pojawienie się dolegliwości bólowych w obszarze stóp i powodować różne schorzenia stóp.

Wkładki ortopedyczne w 30 minut

Wyobraź sobie, że podczas jednej wizyty masz wykonywane komputerowe badanie stóp, a następnie na koniec spotkania otrzymujesz całkowicie spersonalizowane ortopedyczne wkładki, które mają za zadanie zadbać o twoje stopy i wyeliminować towarzyszące im dolegliwości bólowe oraz ryzyko wystąpienia albo rozwoju nieprzyjemnych i trudnych do wyleczenia schorzeń i dysfunkcji stóp. Podczas wizyty doświadczony fizjoterapeuta przeprowadza dokładny wywiad, nie warto podczas rozmowy zatajać istotnych faktów – wszystkie te zebrane informacje mają posłużyć stworzeniu idealnych wkładek, które będziesz nosić z przyjemnością. Na bazie zebranych informacji zostają stworzone wkładki ortopedyczne na zamówienie, które odczuwalnie złagodzą ból oraz poprawią twój komfort poruszania się. Zanim wkładki zostaną umieszczone w bucie, zostają najpierw odpowiednio dopasowane do każdej ze stóp i perfekcyjnie przycięte. Ostatnim etapem produkcji wkładek jest ich podgrzanie do odpowiedniej temperatury. Po 30 minutach od rozpoczęcia spotkania gotowe wkładki są do odbioru.

Zalety wkładek ortopedycznych dla biegaczy

Każdy biegacz wie, jak istotne znaczenie podczas codziennych treningów ma posiadanie wygodnego obuwia, a w tym wkładek w butach. Nie wolno bagatelizować takich objawów, jak uwieranie w bucie, uczucie ucisku czy zbyt luźne buty. Korzystając na co dzień z wkładek termoplastycznych mamy pewność, że przyczyniamy się do prawidłowego, zdrowego funkcjonowania naszych stóp. Tego rodzaju wkładki posiadają bardzo wiele zalet, które z całą pewnością docenią biegacze, zarówno ci zawodowi, jak również amatorzy, którzy biegają w celach rekreacyjnych. Wkładki te są lekkie, w związku z tym nie sprawiają wrażenia biegania z dodatkowym „bagażem”, dzięki nim biega się lekko i przyjemnie. Należy również w tym miejscu również dodać, że wkładki ortopedyczne można myć gąbką i są przeznaczone dla osób w różnym wieku, zarówno dla osób dorosłych, jak również dla dzieci. Warto już dzisiaj pomyśleć o swoim zdrowiu i zainwestować w specjalne wkładki.

Źródło: https://formthotics.waw.pl