USG Doppler Warszawa

USG

Sytuacje, w których dochodzi do samoistnego pękania naczyń krwionośnych mogą być nie tylko niebezpieczne dla zdrowia, ale także i życia pacjenta.

Mogą to być np. niepozorne ślady na skórze w kolorze brązowym lub sinym. Dlatego też w celu sprawdzenia prawidłowości przepływu krwi w żyłach i tętnicach, chirurg naczyniowy kieruje pacjenta na badania USG. Najczęściej jest to badanie Dopplera, a realizowane w Warszawie, daje możliwość otrzymania wyniku niemalże od razu. Pacjenci, którzy decydują się na badanie w Warszawie mogą być pewni, że zostanie ono przeprowadzone przez profesjonalistów. Chirurdzy naczyniowi zajmują się tego typu schorzeniami, ich specjalizacja, to przywrócenie drożności w układzie krążenia.

Pacjenci z obciążoną historią choroby, polegającą na przebytych w rodzinie chorobach układu krążenia, determinują do stałej kontroli stanu zdrowia. Jeśli w rodzinie pacjenta chorowano na takie choroby układu krwionośnego jak miażdżycę, cukrzycę lub odnotowano udar czy zawał serca, to z pewnością warto wykonać badanie mające na celu określić stan zdrowia żył i tętnic. Jeśli lekarz w wyniku badania stwierdzi, że przepływ krwi jest ograniczony lub zablokowany, to będzie konieczne dobranie odpowiedniej metody w celu udrożnienia żyły. Zabiegi, które przeprowadzają chirurdzy naczyniowe mogą być bardziej lub mniej inwazyjne.

Wszczepienie stentu, czyli drobnej rurki o budowie siatki, ma na celu udrożnienie naczynka krwionośnego.USG Doppler Warszawa

Budowa o kształcie siatki ma zapewnić ciągłość w przepływie płynów i prawidłowej dystrybucji wszystkich niezbędnych substancji odżywczych do sąsiadujących narządów wewnętrznych. Zabiegi tego rodzaju zazwyczaj nie wymagają większego znieczulenia niż miejscowe, zatem pacjent, po takim zabiegu ma szansę na szybki powrót do sprawności. Zabiegi bardziej inwazyjne, wiążą się ze znieczuleniem ogólnym, a co za tym idzie, dłużej trwa rehabilitacja takiego pacjenta.

Niekiedy w wyniku długotrwałego niedokrwienia, może dojść do rozwinięcia się martwicy. Jest ona szczególnie niebezpieczna dla zdrowia pacjenta, dlatego też niesie za sobą poważne konsekwencje. Tam, gdzie rozwinęła się martwica, niestety nie ma możliwości do uratowania tej części ciała i narządów w niej zlokalizowanych, jest to proces nieodwracalny. Dlatego też, aby nie postępowała do innych partii ciała, i aby uniknąć innych komplikacji, lekarz decyduje o amputacji kończyny. Są to zabiegi niezwykle trudne i bardzo inwazyjne, po których pacjent musi przejść długotrwałą rehabilitację pod stałym nadzorem specjalistów.

Chcąc uniknąć tego typu zdarzeń, lekarz, który ma podejrzenie, że u pacjenta może rozwinąć się choroba układu krwionośnego, najczęściej decyduje o skierowaniu go na szereg dodatkowych badań, aby skompletować dokumentację i na jej podstawie podać diagnozę. USG Doppler Warszawa pozwala bardzo dokładnie sprawdzić stan żył i tętnic szyjnych, brzusznych oraz umieszczonych w rękach a także nogach pacjenta. Obraz pozwala na ocenę przepływu krwi i zdiagnozowania miejsc, wymagających leczenia.