Urolog Warszawa

Urologia

Twoje schorzenia, objawy i dolegliwości po wizycie u lekarza rodzinnego okazały się konieczne do skonsultowania także z urologiem i wychodząc z gabinetu zastanawiasz się, do którego lekarza tej specjalizacji się udać?

Jeśli jesteś mieszkańcem stolicy lub okolic, będzie to kwestia wyszukania odpowiedniego specjalisty spośród wszystkich przyjmujących urologów w tym regionie. Wystarczy w pierwszej kolejności zastanowić się, gdzie przyjmować może najbardziej polecany urolog warszawa i umówić się na wizytę. Oczekiwanie na wizytę na skierowanie może wynieść średnio od 2 tyg – do np. 2 miesięcy.

Zakładając, że przed Tobą jest pierwsza wizyta u urologa, z pewnością zastanawiasz się, jak może przebiegać. Najczęściej nie różni się niczym od standardowych wizyt u lekarzy innych specjalizacji. Każda bowiem wizyta

Urolog Warszawa
Urolog Warszawa

musi, a przynajmniej, powinna rozpocząć się wywiadem z pacjentem. Niekiedy wszystkie niezbędne informacje są zawarte w treści skierowania, bądź dokumentacji posiadanej przez pacjenta, nie mniej jednak lekarz zapewne zada kilka dodatkowych pytań, w celu doprecyzowania dodatkowych objawów lub dolegliwości, a także i ewentualnych zmian, które być może powstały, od czasu sporządzenia dokumentacji.

Jeśli objawy choroby, dolegliwości z nią związane są bardzo nasilone, lekarz rodzinny z pewnością odpowiednio zaznaczy to na skierowaniu. Jeśli jednak tego nie zrobił to warto w trakcie rejestracji zapytać o ewentualne możliwości skrócenia czasu oczekiwania na wizytę, być może właśnie ktoś zrezygnował ze swojej wizyty i będziesz mógł z tej sytuacji skorzystać. Nie mniej jednak nie odkładaj wizyty na odległy termin. W przypadku każdego rodzaju schorzeń, ważne jest aby w możliwie najkrótszym możliwym terminie skonsultować je ze specjalistą. Zatem nie czekaj.

Lekarz urolog zajmujący się wadami, ale także i schorzeniami układu moczowo-płciowego, z pewnością jest w stanie, po przeanalizowaniu twoich wyników badań lub na podstawie wywiadu i wstępnego badania, zaproponować odpowiednie leczenie.

Być może podczas pierwszej wizyty nie wszystkie decyzje dotyczące leczenia zostaną od razu podjęte, ponieważ lekarz może zalecić wykonanie dodatkowych badań, które mogą mieć na celu potwierdzenie lub wykluczenie pewnych hipotez. Ponadto, lekarz urolog ze względu na to, jaką dziedziną naukową się zajmuje, wywołuje niekiedy u nowych pacjentów stres związany z pierwszą wizytą.

Większość z nas reaguje stresem na sytuację nową, niekomfortową oraz niepewną. Jeśli zatem wizyta u tego specjalisty jest twoją pierwszą, to jak najbardziej masz prawo czuć się zestresowanym. Nie mniej jednak pamiętaj, iż każdorazowo lekarz zapewne objaśni ci, z jakiego powodu konkretne badania są wykonywane, ewentualnie także możesz sam o wszystko zapytać, poprosić o wyjaśnienie wątpliwości lub powtórzenie niektórych informacji. Najważniejsze jest to, abyś mógł poznać zasadność niektórych zaleceń. Będzie to ułatwiało proces leczenia, co być może przełoży się również na skrócenie czasu rekonwalescencji.