Urolog Warszawa Prywatnie

Urologia

Urolog Warszawa

Urolog to lekarz specjalista zajmujący się schorzeniami układu moczowo-płciowego u mężczyzn oraz układu moczowego u kobiet. Czasem zajmuje się również żeńskim układem płciowym.

Jeśli często oddajesz mocz, odczuwasz ból w mosznie, kiedy bolą Cię jądra lub nerki to prawdopodobnie powinieneś odwiedzić urologa. Urolog Warszawa będzie mógł zbadać i zdiagnozować chorobę, która niezdiagnozowana może mieć finalnie bardzo duże konsekwencje. Szybko wykryte można wyleczyć dzięki urologii.

Urolog

W zdecydowanej większości przypadków urolog to jednak lekarz zajmujący się układem moczowym u mężczyzn i kobiet. Zajmuje się diagnostyką i leczeniem chorób układu moczowo-płciowego. Wbrew powszechnej opinii nie zajmuje się on jedynie leczeniem mężczyzn – jest to specjalista urologiczny, którego odwiedzają również kobiety. Za zadanie ma wykrywanie problemów związanych z budową i funkcjonowaniem genitaliów, pęcherza oraz nerek. Urolog zajmuje się leczeniem takich chorób jak:

 • stany zapalne dróg moczowych;

 • stany zapalne męskich i żeńskich narządów płciowych;

 • choroby zewnętrznych narządów płciowych;

 • niewydolność nerek;

  Urolog Warszawa Prywatnie

 • kamica nerkowa;

 • torbiele nerek;

 • przerost prostaty;

 • nowotwory układu moczowo-płciowego;

 • impotencja;

 • krwiomocz;

 • zaburzenia pracy pęcherza.

Do urologa powinieneś się zgłosić, kiedy masz problemy z oddawaniem moczu. Nietrzymanie moczu, któremu towarzyszą odparzenia, ból przy oddawaniu moczu, zmiany w moczu czy w ilości oddawanego moczu to wystarczające powody, by udać się do lekarza specjalisty, jakim jest urolog. Inne dolegliwości, które powinny skłonić Cię do takiej wizyty to obrzęk jąder, uczucie parcia na pęcherz, zmiany w wyglądzie prącia lub pieczenie cewki moczowej.

Urolog prywatnie

Czekanie na lekarza z Narodowego Funduszu Zdrowia to zazwyczaj kilka miesięcy. Niestety, ale na dobrego urologa w Warszawie trzeba czekać aż tyle. Warto pamiętać, że na szali postawione jest nasze zdrowie, a być może nawet nasze życie. Wówczas najrozsądniejszym rozwiązaniem jest wizyta u urologa prywatnie. Taka wizyta może kosztować od 80 do 200 złotych w zależności od rodzaju świadczonych usług czy doświadczenia urologa. Szybko dowiesz się jednak o swoich schorzeniach – czy są poważne czy to nic groźnego. Urolog leczy zapalenie jąder, raka jąder, żylaki powrózka nasiennego, kamicę układu moczowego, zapalenie prostaty i inne, wspomniane wcześniej schorzenia.

USG jąder

Ultrasonografia (USG) to metoda stosująca ultradźwięki w celu zobrazowania tkanek w medycynie. Pozwala na uzyskanie obrazu w przekroju obserwowanego obiektu. USG jest metodą bezinwazyjną, czyli bezpośrednio nie ingeruje w struktury ciała człowieka. Metoda ultrasonograficzna umożliwia identyfikację zmian w organach z dokładnością do 0,1 mm. USG jąder to jedno z najczęściej wykonywanych badań u mężczyzn, o którym powinien pamiętać każdy mężczyzna, szczególnie po 30. roku życia. Najczęściej diagnozowanymi schorzeniami podczas USG jąder są zapalnie jąder, rak jąder, wodniak jądra, a także żylaki powrózka nasiennego.