Terapia falą uderzeniową jest metodą jedną z najbardziej efektywnych w leczeniu bólu układu mięśniowo– szkieletowego.

Ortopedia Rehabilitacja

Fala uderzeniowa Warszawa Bielany. Terapia falą uderzeniową jest metodą jedną z najbardziej efektywnych w leczeniu bólu układu mięśniowo– szkieletowego.

Odpowiednio dobrane parametry zabiegowe oraz penetracja falą w głąb ciała skutkuje podczas leczenia procesów chorobowych powierzchniowych, jak i zlokalizowanych głęboko w tkankach. Zabiegi falą uderzeniową przynoszą ulgę w leczeniu patologicznych zmian w ścięgnach, wiązadłach, torebkach stawowych oraz mięśniach i kościach. Leczą dolegliwości wymagające interwencji chirurgicznych. Powstająca w aparacie fala uderzeniowa transmitowana jest precyzyjnie w obszar bólowy, bez ingerencji w sąsiadujące tkanki. Głównymi obszarami zastosowań fali uderzeniowej jest rehabilitacja, medycyna sportowa, ortopedia i medycyna estetyczna.

Fala uderzeniowa Warszawa Bielany. Wskazania do terapii fali uderzeniowej.

Terapia falą uderzeniową stosowana jest w wielu schorzeniach, leczy ostrogę piętową, zapalenie powięzi podeszwowej stopy, bóle w okolicy ścięgna Achillesa. Przydaje się także w zespole mięśnia piszczelowegoFala uderzeniowa Warszawa Bielany przedniego, bólach ścięgien rzepki (tzw. kolano skoczka), w bólach i zapaleniach przyczepów ścięgien udowych, w zespołach tarcia pasma biodrowo-piszczelowego i w zapaleniu kaletek maziowych. Fala uderzeniowa sprawdza się w przypadku wyrośli kostnych w drobnych stawach dłoni, bólu okolic pachwinowych, bólu stawów barkowych z zwapnieniami lub bez nich oraz w zapaleniach ścięgien stawów barkowych. Stosuje się ją także w zapaleniu nadkłykcia (tzw. łokieć tenisisty, łokieć golfisty), bólu wewnętrznej strony nadgarstka, przewlekłych entezopatii, punktów spustowych oraz w akupunkturze.

 Przeciwwskazania do terapii falą uderzeniową.

Nie należy ją stosować w przypadku zaburzeń krzepliwości krwi, zakrzepicy, ciąży, chorób nowotworowych, stanów gorączkowych. Przeciwnością są polineuropatie, zaawansowana osteoporoza, ostre stany pourazowe i zapalne oraz polipy w miejscu zastosowania. Obecność rozrusznika serca, implanty, endoprotezy czy protezy cementowe są również barierą do fali uderzeniowej. Nie stosujemy jej podczas sterydoterapii, na tkankach takich jak: oczy i okolice oczu, pobliże mięśnia sercowego i sam narząd. Omijamy rdzeń kręgowy, gonady, nerki oraz wątrobę, duże nerwy, naczynia i głowę.

Fala uderzeniowa Warszawa. Bielany. Gdzie szukać pomocy?

Na zabiegi fizjoterapeutyczne można zgłaszać się ze skierowaniem finansowane przez Narodowy Fundusz Zdrowia lub bez skierowania –prywatnie. Mieszkańcy Warszawy-Bielany mogą szukać pomocy m.in.: w Centrum Rehabilitacji Bemowo na ul. Powstańców Śląskich 103, Centrum Rehabilitacji Bielany Residence na Sokratesa 9, Zakładzie Fizykoterapii i Rehabilitacji Szpitala Bielańskiego im. ks. J. Popiełuszki na Cegłowskiej 80, Profesjonalnej Rehabilitacji Bielany na ul. Marymonckiej 81, w NZOZ Rehmedicon na Lisowskiej 23, Przychodni Lekarsko- Rehabilitacyjnej NIKOMED na ul. Świętochowskiego 2, Gabinecie Masażu Leczniczego i Fizykoterapii Jana Podstawki na ul. Bora-Komorowskiego 12/87, Poradni rehabilitacji neurologicznej dla dzieci i młodzieży AGA, na ul. Broniewskiego 89.