Primobolan – efekty, działanie i zastosowanie

inne

Primobolan i jego zastosowanie

Co raz szerzej dostępny, a także niezwykle skuteczny Primobolan jest pożądanym przez wielu środkiem steroidowym, pomagającym osiągnąć jak najlepsze efekty w dziedzinach sportu i kulturystyki. Będąc środkiem dopingującym, Primobolan swoim działaniem pozwala na natychmiastowe zwiększenie kondycji i wytrzymałości osoby spożywającej, zapewniając jej o wiele skuteczniejszy trening, przynoszący zdecydowanie więcej efektów związanych z wyrabianiem masy mięśniowej i poprawą sylwetki.

Jak działa w takim razie Primobolan? Czy jest to bezpieczny i w pełni skuteczny steryd anaboliczny, a może jest to kolejny przereklamowany produkt, mogący poważnie zaszkodzić naszemu zdrowiu, które jest przecież tak ważne w prawidłowym rozwijaniu swojej sylwetki i zainteresowania, jakim z całą pewnością jest kulturystyka.

Primobolan w swoim składzie zawiera Metenolon, będący androgenicznym i anabolicznym steroidem stosowanym w formie estrów naukowo nazwanych Metenolon Enanthate.

Medyczny punkt widzenia rozpatruje zastosowania Primobolanu w dziedzinach obejmujących leczenie anemii i przewlekłej niedokrwistości hemolitycznej spowodowanej brakami produkcji czerwonych krwinek. Rzadkie zastosowanie Metenolonu możemy znaleźć także w terapiach związanych z ubytkami masy mięśniowej spowodowanych starzeniem, zwiększaniem masy ciała wcześniaków, czy naprawiając negatywne czynniki powstałe przez obecną w organizmie osteoporozę.

Obecnie są to jedyne medyczne zastosowania Primobolanu, który w większości stosowany jest z powodzeniem przez środowiska kulturystyczne i sportowe, będąc solidnym środkiem poprawiającym rozwój masy mięśniowej. Metenolon sam w sobie jest jednak zakazanym środkiem jeśli chodzi o zawodowy sportowe, określany jako środek dopingowy przez efekty powstające dzięki jego spożywaniu jest nieakceptowany przez Światową Agencję Antydopingową.

 

Historia odkrycia Primobolanu

Metenolon, którego nazwą handlową jest Primobolan, odkryty został po raz pierwszy w laboratoriach firmy farmaceutycznej Squibb w 1962 roku. Początkowo stosowany w celach medycznych po latach istnienia na rynku został odnaleziony przez środowiska sportowe, które z chęcią rozpoczęły suplementację sterydu anabolicznego. Primobolan obecnie produkowany jest jedynie przez niemiecką firmę farmaceutyczną Schering, wydającą czystą, pozbawioną dodatkowych składników wersję Metenolonu.

 

Działanie Primobolanu na organizm człowieka

Metenolon Enanthate który stosowany jest obecnie przez kulturystów, dzięki swojej estrowej budowie jest o wiele dłużej trwającym w organizmie człowieka produktem niż jego nie estrowa odmiana. Czas półtrwania w ciele steroidu wynosi niemal 10 dni, zapewniając już po zastosowaniu jednej dawki powolny rozwój efektów.

Działanie Metenolonu jest silnie związane z Dihydrotestosteronem który będąc męskim hormonem, nie ulega w żadnym stopniu aromatyzacji, czyli przemianie w kobiece hormony jak estrogen, które w małych ilościach paradoksalnie występują w męskim organizmie. Dzięki temu użytkownicy Primobolanu nie muszą obawiać się objawienia jakichkolwiek efektów ginekomastii.

Pomimo tego, iż Metenolon jest steroidem anaboliczno-androgennym, jego androgenne działanie na organizm jest znikome, także działanie w pełni anaboliczne nie należy do wysoko efektywnych, przez co sam Metenolon stosowany jest głównie w trakcie pracy nad rozwojem wybranych partii mięśniowych przed zawodami, czy innego rodzaju konkursami związanymi bezpośrednio z sylwetką i rzeźbą.

 

Dla kogo polecany jest Primobolan?

Działanie Primobolanu jest szczególnie polecane osobom zaczynającym swoją przygodę ze sportami siłowymi, kulturystyką czy innego rodzaju czynnościami wymagającymi wyrobienia precyzyjnie zdefiniowanej masy mięśniowej, czy posiadania wysokiej sprawności wytrzymałościowo-kondycyjnej.

Lekkość działania jakie posiada Primobolan zapewnia gładki i stosunkowo bezpieczny start każdemu stosującemu ten steryd użytkownikowi, niezależnie od tego czy jest totalnym amatorem, lub zawodowcem. Dodatkowo, Metenolon może być stosowany także przez kobiety, ponieważ jego bezpośrednie działanie na organizm przy stosowaniu zalecanych przez lekarza dawek nie rzutuje negatywnie na zdrowie kobiet.

Metenolon jest również polecany osobom które pragną wydobyć ze swojego ciała jak najwięcej, stworzyć upragnioną masę mięśniową bez drastycznych zmian w wadze, czy retencji wody, zachowując pierwotny stan masy tłuszczowej, jednakże Primobolan sam w sobie jest także idealnym środkiem na zrzucenie zbędnych kilogramów, dzięki temu każdy sympatyk tego środka znajdzie w nim coś dla siebie.

 

Efekty stosowania Primobolanu

Stosując jakiekolwiek sterydy anaboliczne, suplementy diety, czy inne środki wspomagające rozwój masy mięśniowej, pytamy siebie samych jakie efekty uzyskamy po godzinach treningów przeprowadzonych w trakcie cyklu Metenolonowego. Krótkie, ale treściwe spojrzenie na działanie Primobolanu ukazuje nam, że steroid rzetelnie podnosi stopień wzrostu masy mięśniowej, przy jednoczesnej poprawie ogólnej definicji w stosunkowo długim okresie czasu. Dodatkowo zauważalne są skoki w wzroście wytrzymałości organizmu, a także jego wydolności, poprawiając osiągi jakie możemy uzyskać podczas treningów na obecnym cyklu. Wielu sportowców stwierdziło także, że stosowanie sterydu pomogło im pozbyć się zalegających w organizmie partii niepotrzebnego tłuszczu, dodatkowo Metenolon przyczynia się także do poprawy funkcjonowania systemu odpornościowego organizmu, przynosząc same pozytywy jeśli chodzi o poprawę stanu zdrowotnego spożywających środek sportowców i kulturystów.

Przy odpowiednim i dostosowanym pod nas dawkowaniu Primobolanu możemy być pewni jego wysokiej skuteczności, przy jednoczesnym niskim ryzyku objawienia się niespodziewanych negatywnych efektów ubocznych.

 

Efekty uboczne stosowania Primobolanu

Niestety, tak jak każdy środek farmaceutyczny, istnieje niskie, ale jednak wciąż obecne ryzyko pojawienia się prawdopodobnych efektów ubocznych powstałych przez nieodpowiednie, lub niezalecane dla niektórych stosowanie Primobolanu, są to m.in takie efekty jak:

Zaburzenia produkcji testosteronu – Zależnie od stosowanego przez nas dawkowania a także długości cyklów z zastosowaniem Primobolanu możliwe jest, że steroid zacznie bezpośrednio oddziaływać na produkcję naturalnie występującego w naszym organizmie testosteronu. Nadwyżka testosteronu w ciele może prowadzić do wielu niespodziewanych powikłań, dlatego też mężczyźni stosujący Primobolan w dużych dawkach powinni zastanowić się nad dodatkową suplementacją potrzebnego w zachowaniu równowagi estrogenu, który przywróci odpowiedni tryb pracy organizmu w momencie powstawania nadwyżek testosteronu.

Nadmierne działanie androgeniczne – Stosowanie Primobolanu może w ostateczności doprowadzić do natężenia powstających w organizmie procesów androgenicznych, poczynając od zwiększonego stopnia łysienia, po kontrastujące z nim nadmierne zrosty owłosienia, czy rozpoczynające się przy stosowaniu dużych dawek przez kobiety procesy maskulinizacji, negatywnie wpływającej nie tylko na fizyczność kobiet, ale i komfort psychiczny.

Dodatkowo, pomimo łagodnego działania sterydu trzeba być świadomym możliwości objawienia się takich efektów ubocznych jak:

  • Trądzik
  • Zmiany nastroju
  • Neurotoksyczność sterydu
  • Wzrost agresji
  • Psychozy
  • Napady depresyjne
  • Możliwość wystąpienia fobii społecznej
  • Bóle głowy

Rozważne, przeprowadzone wraz z lekarzem decyzje na temat stosowanych przez nas dawek Primobolanu mogą rzutować na wzroście szans pojawienia się niechcianych efektów ubocznych, mogących mieć nie mały wpływ na zdrowie. Przed rozpoczęciem stosowania nawet tak lekkich sterydów jak Primobolan, trzeba pamiętać o tym, iż nasze zdrowie jest najważniejsze.

 

Dawkowanie Primobolanu

Ze względu na możliwość stosowania sterydu przez mężczyzn jak i kobiety, odpowiednie dawkowanie Primobolanu zależne jest głównie od płci, efektów jakie chcemy osiągnąć, a także czasu jaki stosujemy już steroid.

Zalecana długość cyklu z zastosowaniem Primobolanu u mężczyzn powinna wynosić około 8 tygodni, po których następuje okres odzwyczajenia organizmu od stosowania środka. Dawkowanie, które przez środowiska medyczne i sportowe jest najbardziej zalecane, mieści się w granicach od 100 do 150 mg na dzień przy oralnym stosowaniu środka. Mężczyźni którzy z kolei preferują iniekcyjne podanie środka powinni przyjmować go w dawkach 400 mg na tydzień.

Kobiety stosujące Primobolan powinny przygotować się na o wiele krótszy czas trwania cyklu, który przeciętnie trwa od 4 do 6 tygodni, przy czym ostatni tydzień powinien być tygodniem solidnego cięcia. Przeciętna dawka, która jest jednocześnie najbardziej zalecaną dla kobiet mieści się w przedziale od 25 do 50 mg na dzień przy oralnej formie podania, iniekcyjna zaś mieści się w 25 – 50 mg na tydzień, przy czym niezalecane jest stosowanie przez kobiet większych dawek, ze względu na wysokie prawdopodobieństwo wystąpienia niechcianych efektów ubocznych.

 

Efektywność sterydu po przeprowadzonym cyklu

Kliniczne, wieloletnie badania jak i te przeprowadzone w terenie przez samych użytkowników testy związane z efektywnością kilkutygodniowego stosowania Primobolanu otwarcie pokazały, iż pomimo stosunkowo powolnej w porównaniu z innymi środkami anabolicznymi poprawy definicji masy mięśniowej naszego ciała, jest ona jedną z niewielu, które po skończonym cyklu będzie utrzymywać się na zdobytych przez nas 100%. Dzięki temu jest to godny polecenia produkt osobom chcącym sprawdzić swoje siły w stosowaniu sterydów anabolicznych, rozpoczynających przygodę z kulturystkom, czy po prostu otwartych na nowe doznania związane z ciągłą pracą nad swoim własnym ciałem. Primobolan znajduje także grono swoich odbiorców u emerytowanych sportowców i kulturystów, którzy cenią jego łagodne działanie, przy jednoczesnej, widocznej poprawie stanu zdrowia, wyglądu sylwetki, jak i komfortu psychicznego związanego ze zmianą swojego ciała na lepsze.

 

Konkluzja

Pomimo mniejszej w porównaniu z innymi sterydami anabolicznymi grupy odbiorców jak i szybkości objawiania się danych efektów, Primobolan jest wciąż skutecznym i polecanym środkiem. Idealny do łączenia z innymi, bardziej aktywnymi sterydami jest w stanie zapewnić niesamowite efekty.

Poprawne stosowanie środków anabolicznych do jakich należy Primobolan powinno stać zawsze na pierwszym miejscu, ponieważ źle zagospodarowane dawkowanie sterydów może doprowadzić do dramatycznych skutków, które będą przez lata prześladować nasze zdrowie.

Lekkość Primobolanu i jego łatwa dostępność są z pewnością wysoko cenionymi atutami, które zdefiniowały go jako skuteczny środek w poprawie nie tylko masy mięśniowej, ale także ogólnego stanu zdrowia, zaskakując ilością zalet jakie przynosi jego odpowiednie stosowanie. Pamiętaj, że twoje ciało jest nie tylko najważniejszą częścią twojego życia, ale i sanktuarium o które powinieneś dbać najlepiej jak możesz, dlatego przemyślane stosowanie środków anabolicznych, przy jednoczesnej konsultacji z lekarzem może zapewnić niebywałą poprawę komfortu twojego życia.