Objawy i leczenie odcisków
Odciski, które powstają zazwyczaj na stopach, to niezbyt przyjemna sprawa, szczególnie dla osób aktywnych. Nazywane często również modzelami, jest to nic innego jak zgromadzony martwy naskórek w miejscu dość mocnego podrażnienia. Każdy kiedyś miał do czynienia nawet z lekkim odciskiem. Jak im zapobiec i dlaczego się tworzą?
Skąd się biorą odciski?
Odciski zazwyczaj powstają jeśli dużo chodzimy w obuwiu, które nie jest dobrze dopasowane do naszej stopy, lub jest nowe i 'nierozchodzone’. Bardzo często odciski występują u kobiet, które dużo chodzą na obcasach. Przez nienaturalny układ stopy, jesteśmy bardziej narażeni na różne uszkodzenia stopy. Bardzo łatwo dzięki takim informacją możemy uniknąć odcisków. Niestety, niektórzy z nas nie są w stanie zmienić obuwia na bardziej komfortowe – głównie ze względów estetycznych. Co w takich przypadkach? Jak leczyć odciski? Czy usuwanie odcisków w Warszawie to ciężko dostępny zabieg? A może są domowe sposoby na tą dolegliwość?
Jak usunąć odciski domowymi sposobami?
Jeśli już nie jesteśmy w stanie zmienić obuwia na wygodniejsze, to wiadomo że odciski nie znikną same i musimy jakoś się z nimi uporać. Istnieje bardzo dużo domowych sposobów na odciski, oraz sposobów z apteki, które możemy zastosować sami, również w domowym zaciszu. Nie są one zawsze skuteczne, jednak warto ich wypróbować przed tym, nim zaczniemy szukać zabiegu usuwania odcisków w Warszawie, czy innym miejscu Polski.
Jeśli odcisk to świeża sprawa i nie jest zbyt głęboki, możemy pokusić się na usunięcie go w domowym zaciszu. Pielęgnacja stóp może tutaj być niemal zbawienna. Na początek musimy dobrze zmiękczyć zrogowaciały naskórek przy pomocy kąpieli stóp, najlepiej w wodzie z dodatkiem specjalnej soli do stóp. Po około 30 minutach skóra powinna być dobrze zmiękczona i w tym momencie jesteśmy w stanie usunąć odciski przy pomocy tarki do stóp lub pumeksu – pod warunkiem że odcisk nie jest zbyt głęboki. Po tym dobrze jest zastosować głęboko nawilżający krem do stóp.
Innymi sposobami, które możemy stosować w domu są wszelkie preparaty na odciski stóp. Istnieją specjalne plastry, zazwyczaj z kwasami owocowymi lub salicylowym w składzie, które przyklejamy na odcisk. Dzięki działaniu złuszczającemu, odciski powinny się wtedy niemal same 'usunąć’. Jednak takie plastry to nie jest sposób, który zadziała u każdego, wszystko zależy od tego jak nasza skóra reaguje na dane substancje.
Usuwanie odcisków u specjalisty
Niektóre odciski są na tyle uciążliwe i duże, że nie jesteśmy w stanie sami ich usunąć. W takich przypadkach, najlepiej udać się do specjalisty. Usuwanie odcisków w Warszawie, to zabieg który znaleźć można niemal w każdym salonie kosmetycznym. Podolog, czyli specjalista który zajmuje się takimi przypadkami, zazwyczaj wykonuje pedicure leczniczy, podczas którego wszystkie odciski zostają usunięte. W niektórych przypadkach podejmuje też decyzje o innych, bardziej zaawansowanych metodach usuwania modzeli i odcisków. Wszystko zależne jest od konkretnego przypadku.