Nici liftingujące efekty

Uroda

Twarz nawet o kilkanaście lat młodsza, bez użycia skalpela chirurgicznego, dosłownie w pół godziny i bez poważniejszych śladów po zabiegu? Taki rezultat można osiagnąć za pomocą nici liftingujących. Nici PDO nazywane są tzw. zabiegiem „lunchowym”, ze względu na to, że nie wymagają one długiej rekonwalescencji, a także ogólnego znieczulenia oraz pobytu w szpitalu.

Początkowo stosowano nici syntetyczne i nici złote. Były bezpieczne, nie powodowały alergii i charakteryzowała ich trwałość, co jednak okazało się ich największą wadą. Po kilku latach efekt liftingu zanikał, ale nici nie zanikały wraz z nim. Czasem nawet prześwitywały przez skórę i trzeba było je usuwać za pomocą zabiegów chirurgicznych. Z tego też powodu, medycyna estetyczna wynalazła lepsze rozwiązanie. Pomimo tego, że nici liftingujące używane są od dawna, cieszą się niesłabnącą popularnością do dziś. Całkowicie zrewolucjonizowały zabiegi liftingujące medycyny estetycznej. To hit wśród metod odmładzających. Ich celem jest stworzenie nowego stelażu, dzięki czemu uzyskuje się efekt liftingu oraz silnego ujędrnienia skóry. Nici mają za zadanie także spowodować mikrouszkodzenia w skórze, a tym samym pobudzić do pracy syntezę kolagenu. W nieinwazyjny sposób potrafią odmłodzić wygląd skóry o wiele lat. To zabieg, który daje bardzo szybkie efekty, jeśli chodzi o poprawę sprężystości skóry oraz jej ujędrnienie. Poprzez stopniowe ich rozpuszczanie w skórze, efekt jest długotrwały. Nici PDO zostały wynalezione w Korei. Jednak szybko zyskały popularność na całym świecie, również w Europie. 

Nici liftingujące typu PDO wykonane są z polidioksanonu. Jes to bardzo cienkie i mocne włókno syntetyczne, które nie powoduje reakcji alergicznych i nie wywołuje żadnych powikłań, a do tego jest także biodegradowalne. Polidioksanon jest materiałem obojętnym dla komórek i tkanek. Nici zbudowane są z jednej wiązki i charakteryzują się jednolitą, powierzchnią, bez jakichkolwiek dziurek lub zagłebień, które mogłyby być miejscem dla bakterii. Jeden z rodzajów nici PDO – nici Barb 4D posiadają po obu stronach specjalne haczyki, co dodatkowo powoduje wzmocnienie ich działania. Nici odmładzają skórę poprzez uniesienie i efekt liftingu. Metoda ta powoduje rozświeltenie i widocznie ją rewitalizuje . Po zabiegu skóra ulega zagęszczeniu. Nici powodują zwiększoną syntezę włókien kolagenu oraz elastyny, dwóch najważniejszych włókien skóry, a także sprzyjają tworzeniu się nowego kwasu hialuronowego. Dodatkowo powodują wzrost nawilżenia skóry oraz sprawiają, że jest ona wygładzona. Zmarszczki oraz bruzdy ulegają redukcji. Zwężają się pory skóry i staje się ona bardziej świetlistaOwal twarzy zostaje uniesiony, a obwisłe tkanki ulegają uniesieniu.

Działanie nici liftingujących, polega na ich wprowadzeniu pod skórę tak, aby ją podniosły, redukując tym samym jej opadanie wywołane wiekiem. Nici wykonane są w 100% z wchłanialnych przez skórę materiałów, które nie wywołują żadnych reakcji alergicznych. Po około 8 miesiącach od wykonania zabiegu, ulegają one całkowitemu rozpuszczeniu, jednak efekty zabiegu utrzymują się do około 2 lat. Warto zaznaczyć, że nici ostatecznie rozpadają się do wody oraz dwutlenku węgla, które w sposób naturalny są absorbowane przez skórę. Ilość zastosowanych nici, zależy przede wszystkim od stanu skóry pacjenta. 

Nici liftingujące stosuje się w zabiegach wykonywanych na twarzy, które obejmują czoło, policzki, linię brwi, żuchwę, a także w celu uniesienia skóry na szyi lub pośladków, ujędrnienia piersi oraz skóry na ramionach, a także dekoltu i brzucha. Zabieg polecany jest osobom, które zauważyły u siebie pierwsze oznaki starzenia się.

Wyróżniamy wiele rodzajów nici liftingujących. Wybór odpowiedniego zależy od całości planowanego zabiegu, stanu skóry pacjenta oraz oczekiwanych rezultatów. 

 

Wskazania do zabiegu na obszarze twarzy:

 

  • zmarszczki na czole – pionowe oraz poziome,
  • opadnięte kąciki brwi,
  • worki pod oczami,
  • lwia zmarszczka,
  • korekta nosa,
  • bruzda nosowo – wargowa,
  • drugi podbródek,
  • rowek policzkowo – jarzmowy,
  • wiotka skóra,
  • korekta zmarszczek palacza,
  • lifting czoła,
  • opadające policzki, 
  • opadający obszar pod dolną szczęką,
  • V – lifting,
  • linie marionetki,
  • pomarszczone policzki.

Wskazania do zabiegu na obszarze ciała:

 

  • pomarszczona skóra szyi oraz dekoltu,
  • otyłość na ramionach, brzuchu, żebrach,
  • wiotka skóra na piersiach,
  • chęć poprawienia kształtu piersi i ich uniesienia,
  • poprawa jędrności i napięcia skóry w okolicach łokci, kolan,
  • lifting pośladków,
  • rozstępy na brzuchu, pośladkach, udach, piersiach, ramionach,
  • niewrażliwa tkanka podskórna i skóra, np. po zabiegach liposukcji.

Po wprowadzeniu nici liftingujących, skóra zostaje pobudzona do naturalnych procesów regeneracyjnych. Zabieg stymuluje skórę do odnowy, a jednocześnie wzmacnia jej strukturę. Stanowi alternatywę dla tradycyjnego liftingu chirurgicznego, który wymaga przeszczepów skóry i jest bardzo inwazyjny. To poważna operacja, polegająca na zszywaniu ze sobą kawałków skóry. W związku z tym, nici to o wiele bezpieczniejsza metoda, która nie posiada większych zastrzeżeń do jej zastosowania, nie licząc najczęstszych przeciwwskazań do wszelkich zabiegów medycyny estetycznej, czyli ciąża, karmienie piersią, zaburzenia psychiczne, czy choroby skóry. Zabiegu nie przeprowadza się również u pacjentów przyjmujących leki przeciwzakrzepowe, a także borykajacych się z zaburzeniami krzepliwości krwi, niewyrównaną cukrzycą, a także z tendencją skóry do powstawania bliznowców. Nici liftingujące to gwarancja natychmiastowego efektu oraz minimalnego okresu rekonwalescencji. Jest to także tańsza metoda na kompleksowe odmłodzenie skóry.

Zabieg trwa około 30 – 60 minut, zatem nie jest to długa procedura, a także bezbolesna i nie towarzyszy jej żadne krwawienie. Wykwalifikowany specjalista zaczyna od znieczulenia obszaru zabiegowego za pomocą maści znieczulającej lub zastrzyku. Najczęściej po około 20 minutach i zmyciu znieczulenia rozpoczyna się wprowadzanie nici. Wykonuje się to pojedynczo, a owinięte są one wokół igieł. Po ich wyjęciu, nici pozostają pod skórą. Ich ilość zależy od potrzeb pacjenta i obszaru poddawanemu zabiegowi, a także stanu skóry. Są wbijane równolegle do siebie lub pod kątem. Działają na zasadzie rusztowania, które podnosi i pomaga oprzeć się skórze sile grawitacji. Do całej procedury nie trzeba się specjalnie przygotowywać. Nici nie są widocznie ani wyczuwalne pod skórą. Nie pozostają po nich żadne blizny oraz nacięcia. Przez to, że są one wchłanialne przez organizm, zabieg może być wykonywany wielokrotnie.

Pierwsze efekty pojawiają się po około 2 – 3 tygodniach, natomiast widoczna poprawa następuje po około 2 – 3 miesiącach, kiedy to zaczyna wytwarzać się nowy kolagen.

Bezpośrednio po zabiegu może wystąpić lekka opuchlizna, swędzenie twarzy, a także zasinienie i uczucie delikatnych ukłuć. Skutki uboczne można skutecznie ukryć pod makijażem. Przez około dwa tygodnie po zabiegu należy ograniczyć mimikę twarzy, aby nici odpowiednio się ułożyły. Trzeba też uważać podczas uprawiania sportu, kiedy to napięcie mięśni mimicznych jest niezależne od nas. Warto także zrezygnować z masaży twarzy. Szczególnej ostrożności wymagają również takie zabiegi, jak peeling czy golenie. Po wykonaniu zabiegu, pacjent może od razu wrócić do swoich obowiązków.   

NIci liftingujące stosowane są od wielu lat, miedzy innymi w chirurgii plastycznej, chirurgii ogólnej, czy ginekologii, pod postacią ropuszczalnych szwów. Nici PDO to zabieg uniwersalny, przez to, że nie wymaga specjalnego przygotowania, a tym bardziej pielęgnacji po zabiegu. Można go wykonywać przez cały rok, okres dużego nasłonecznienia nie jest przeciwskazaniem.

Odpowiednio wykonany zabieg wykorzystuje naturalne załamania twarzy i skóry. Przez to niweluje się ryzyko mało naturalnego naciągnięcia twarzy. Mimo, że zabieg jest szybki i mało inwazyjny, powinien być przeprowadzany przez odpowiednio przeszkoloną osobę, dlatego warto wykonać go w klinice SkyClinic, która gwarantuje bezpieczeństwo jego wykonania i wysoką skuteczność.