Leczenie nadpotliwości jonosferą

Nadpotliwośc jest uciążliwą przypadłością, z którą zmaga się coraz więcej osób. Dolegliwości z nią związane polegają na nadmiernym wydzielaniu potu przez gruczoły potowe, które często powodują stres, zakłopotanie i problemy z pewnością siebie. Niestety, na to  w jaki sposób się pocimy nie mamy bezpośredniego wpływu. W większości przypadków także podstawowe zbiegi pielęgnacyjne, wykonywane w domowym zaciszu nie pozwalają na powrót do normalnego funkcjonowania. W takiej sytuacji nie pozostaje nic innego, jak zdecydować się na wizytę u renomowanego specjalisty . Jednym z nich jest jonoforeza.

Czym jest jonoforeza? Jak działa?

Jonoforeza polega na stopniowym podrażaniu, umiejscowionych w gruczołach potowych kanałów jonowych, przez które przepuszczany jest prąd galwaniczny. W trakcie zabiegów, kanały gruczołów potowych są stopniowo uszkadzane, co prowadzi do zahamowania w leczeniu potu. Skuteczne leczenie nadpotliwości pozwoli odzyskać pewność siebie i zmniejszyć ryzyko zachorowania na przypadłości takie jak grzybica, popękany naskórek czy stany zapalne innych części ciała. Decydując się na wykorzystanie jonoforezy możemy uzyskać zadowalające efekty, w miejscu poddawanemu terapii. Obszary ciała, które zostają poddane terapii posiadają kontakt z elektrodami, przez które przebiega prąd stały. Natężenie prądu zwiększane jest do momentu, w którym zaczynamy czuć mrowienie.

Do podstawowych zalet tego urządzenia zaliczyć możemy przede wszystkim brak skutków ubocznych, brak konieczności stosowania farmaceutyków, szybkość terapii i wysoką skuteczność. Terapia jonoforezą dopasowywana jest indywidualnie do pacjenta. W większości przypadków leczenie opiera się na 10-12 zabiegach, które wykonywane są trzy razy w tygodniu. Każdy z nich trwa 15 minut. Efekty obecne są przez okres od jednego do dwóch lat. Pierwsze efekty widoczne są już po przebycie pięciu zabiegów. Jonoforeza na nadpotliwość to doskonałe rozwiązanie dla osób, które cierpią na tą przypadłość, a konwencjonalne metody nie przyniosły pożądanego efektu.