Jak zapobiegać odciskom podczas grania w piłkę nożną?

inne

Jak zapobiegać odciskom podczas grania w piłkę nożną?

Uprawianie sportu jest ważne dla naszego zdrowia, jednakże czasami sami narażamy nasze ciało na bolesne uszkodzenia. Jednym z nich jest oczywiście odcisk. Jak temu zapobiec? Tego dowiecie się już w naszym poradniku!

Dobrze dopasowane obuwie

Odpowiednio dopasowane buty do uprawiania piłki nożnej to jedna z najważniejszych kwestii, jeśli chcemy się uchronić przed odciskami. Granie na skróty meczów piłkarskich nie jest dobrym pomysłem, z racji tego, że nie ważne jak będziemy tak naprawdę kombinować – natura odezwie się sama. A nikt chyba nie chce mieć odcisków, prawda? Wszyscy wiemy jak bardzo to boli – pęcherz z płynem surowiczym – który każdy ma chęć przebić (ale oczywiście nie wolno tego robi

), ból przy każdym kroku – Odciski zwykle tworzą się na wierzchu palców lub na zewnętrznej stronie małych palców u stóp. W miejscach gdzie najczęściej skóra ociera się o but. Bywa jednak też na części podeszwy – pod główkami kości śródstopia – co powoduje dotkliwy ból. ,,Miękkie” odciski tworzą się zwykle pomiędzy palcami, gdzie kości wzajemnie się uciskają, szczególnie w zbyt ciasnych butach. Tak twarde jak i miękkie odciski mają kształt stożka skierowane do wnętrz stopy. Dlatego też – jeśli chcemy grać w piłkę nożną i nie mieć odcisków – musimy mieć odpowiednio dopasowane obuwie sportowe!

Zasypka z mąki kartoflanej

Jeśli już jednak zdarzy się nam to nieszczęście – i czujemy że odcisk pękł, to najlepszym wyjściem na to, aby zmniejszyć jego uciążliwe objawy jest zastosowanie mąki kartoflanej. Jest to o tyle dobry sposób, że pomoże ona w wysuszeniu miejsca w którym takowy odcisk się uformował, na dodatek hamuje to rozwój bakterii a co za tym idzie – czas leczenia będzie po prostu krótszy.

Skarpetki dobrej jakości

Możecie się śmiać, ale tak naprawdę, bez tego ani rusz. Jeśli nie posiadamy odpowiednio dobranych, nie uciskających nas skarpetek, to odcisk może uformować się od tak. Ważne jest również to, aby skarpetki były zawsze suche – nogi podczas grania w piłkę nożną również się pocą, dlatego jeśli lubimy grać przez dłuższy czas – najlepiej zainwestujmy w dodatkową parę.