Fala Uderzeniowa Warszawa

Rehabilitacja

Fala uderzeniowa

W przypadku przewlekłych schorzeń układu mięśniowo-szkieletowego to idealne zabiegi, które dają efekty w leczeniu bólu. Przywrócenie mobilności, przyspieszenie procesu zdrowienia,

Fala Uderzeniowa Warszawa

pobudzenie cyrkulacji krwi – wszystkie te efekty daje terapia falą uderzeniową.

Terapia trwa od trzech do pięciu zabiegów w odstępie od trzech do siedmiu dni. Pierwsze efekty widoczne są już po nawet jednym do dwóch zabiegów. Skuteczność leczenia falą uderzeniową jest bardzo wysoka. To jedna z najpopularniejszych i zarazem najczęściej stosowanych metod leczenia bólu i stanów zapalnych. Terapia falami uderzeniowymi cieszy się szerokim powodzeniem zarówno u profesjonalnych sportowców, jak i wśród zwykłych ludzi. Początkowo stosowana głównie w celu rozbijania kamieni nerkowych, dziś cieszy się szerokim zastosowaniem w rehabilitacji, reumatologii, chirurgii, dermatologii, ortopedii oraz w medycynie estetycznej.

Wskazania medyczne

Pacjenci o następujących urazach najczęściej są kierowani na terapię falą uderzeniową:

 • ostroga piętowa,

 • kolano skoczka,

 • łokieć tenisisty,

 • łokieć golfisty,

 • zapalenie rozcięgna podeszwowego stopy,

 • bolesny bark,

 • blizny,

 • rozstępy,

 • punkty spustowe,

 • zwapnienia okołostawowe,

 • stany pourazowe – krwiaki,

 • cellulit.

Również w przypadku potrzeby regeneracji mięśni, potrzeby przyspieszenia gojenia metoda falą uderzeniową jest przydatną i skuteczną terapią. Terapia falami uderzeniowymi coraz częściej wykorzystywana jest również w terapii opóźnionego zrostu kostnego czy leczeniu stawów rzekomych. Dużą popularnością cieszy się przede wszystkim w medycynie sportowej oraz w leczeniu ortopedycznym, bowiem bardzo dobrze wpływa ona na działanie przeciwbólowe oraz na regenerację tkanek miękkich.

Zapalenie rozcięgna podeszwowego stopy

Kiedy pojawia się stan zapalny w obrębie włóknistej struktury na podeszwie stopy – najprawdopodobniej masz zapalenie rozcięgna podeszwowego. Najczęściej ten ból jest najbardziej odczuwalny rano. Zapalenie rozcięgna podeszwowego stopy to nic innego jak stan zapalny tkanek. Czynniki powodujące taki efekt to między innymi stopa wydrążona, stopa płasko-koślawa, stopa pronacyjna, nierówna długość kończyn dolnych, nadmierne napięcie mięśnia brzuchatego łydki, nadwaga, otyłość, choroby układowe. Do zapalenia rozcięgna podeszwowego stopy może doprowadzić również nasza praca, jeśli wymaga ona od nas długiego stania. Taką chorobę powoduje również źle dobrane obuwie, rozmiar obuwia, źle wykonywane przez nas ćwiczenia fizyczne czy przeciążenie, jakie występuje podczas nich. Zapalenie rozcięgna podeszwowego stopy to choroba, która najczęściej dotyczy osób w wieku od 40 do 60 roku życia. Częściej na swoje ofiary wybiera ona kobiety. Jeśli więc odczuwasz ból w okolicach strony podeszwowej stopy, który szczególnie odczuwalny jest rano, a czasem masz problem po dłuższym siedzeniu z postawieniem pierwszych kroków – potrzebne jest badanie. Zapalenie rozcięgna podeszwowego stopy leczy terapia fala uderzeniowa warszawa. To idealne zabiegi, które dają efekty w leczeniu bólu. Przywrócenie mobilności, przyspieszenie procesu zdrowienia, pobudzenie cyrkulacji krwi – wszystkie te efekty daje terapia falą uderzeniową.